Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjścia ewakuacyjne
Autor Wiadomość
kowal7 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-07-04, 06:44   Wyjścia ewakuacyjne

Czy JM Polska robi cokolwiek w celu udrożnienia wyjść ewakuacyjnych? W większości sklepów są one notorycznie blokowane przez palety z towarem. Do tej pory mam wrażenie, że jedyna ich reakcja to... zakaz fotografowania.

Jestem ciekaw kiedy w końcu PSP zacznie zamykać sklepy :lol:

[img:63159f38b6]https://nasza-biedronka.pl/img/srfhgytgjfc.jpg[/img:63159f38b6]
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-04, 21:21   

No ale przecież miesiąc temu była akcja że nie wolno zabronić robienia zdjęc na sklepie :D
  Ocena JMP: 2/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-04, 22:14   

maniek19, teraz jest akcja "przyklej naklejkę" :D ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA , ZAKAZ NIE DOTYCZY FOTOGRAFOWANIA CEN I PRODUKTÓW
autor tematu swoje zapytanie powinien skierować do JMP , tutaj raczej nikt mu nie odpowie a jeśli nawet , to nie będzie to odpowiedź oficjalna .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
kowal7 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-05, 07:38   

JMP niestety nie odpowiada na pytania :(

Zastanawia mnie jak to wygląda z perspektywy pracowników i kierowników sklepu. Te szkolenia, którymi tak chwali się JMP nie obejmują przepisów p.poż.?

Chciałbym przypomnieć, że w razie stwierdzenia nieprawidłowości przez PSP to kierownik sklepu ryzykuje otrzymaniem mandatu w wysokości 500zł lub nawet karą ograniczenia wolności.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-05, 07:42   

Zawsze nie można było zastawiać drzwi ewakuacyjnych, hydrantów i gaśnic. I jak zawsze teoria sobie, a praktyka sobie. Przy takiej ilości towaru, każdy metr jest na wagę złota ;) Trafiłam już na kilka artykułów z tym związanych, więc pewnie zanim zaczną się kontrole, to będzie jakieś polecenie, żeby to poprawić na sklepach.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-05, 09:10   

Niestety , dopóki nasza "góra" nie zrozumie że sklepy nie są w stanie przyjmować takich ilości towaru , to nic się nie zmieni , magazyny mamy zapchane nf , który zalega tam od miesięcy a przecież łatwiej byłoby mniej go wysyłać na sklepy lub robić zwroty zaraz po zakończeniu danej akcji tematycznej , towar inoutowy typu stand czy palety szczytowe który powinien stać na sklepie też zajmuje przestrzeń magazynową , bo albo go tyle jest albo nie ma go kto wystawić skoro firma oszczędza na etatach , dostawy są tak duże że nie mieszczą się na zapchanych magazynach a wiadomo palety nie mogą stać na alejkach , chociaż często jest tak że i tak tam stoją bo nie ma innego miejsca gdyż sklep , magazyn , domek chłodniczy a nawet rampa są załadowane na full :D
i tak to właśnie wygląda , nie wiem czy zastawione wyjścia ewakuacyjne na sklepie są problemem masowym , obserwuję tylko moje rejony i tam tego nie ma , być może taka "akcja społeczna" coś zmieni tam gdzie te zmiany są potrzebne .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-05, 09:30   

ja myślałam, że ludzie od BHP i straż pożarna są od tego aby mówić nam co jak powinno stać na sklepie a nie klienci :P
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-05, 09:38   

Wszystko, co wyżej to prawda, ale kontrolera nie będzie obchodził harmonogram dostaw i możliwości sklepu. Drzwi ewakuacyjne, hydranty i inne miejsca, stanowiące o bezpieczeństwie klientów i pracowników, muszą być dostępne. Sytuacje zagrożenia są skrajne, ale jednak zdarzają się i trzeba mieć to na uwadze. Nie tak dawno słyszeliśmy historię o pożarze, który zaczął się od chipsów, a takich łatwopalnych produktów na sklepach jest więcej.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-05, 09:53   

Larrikol, to był tylko ogólny opis sytuacji a nie próba tłumaczenia dlatego napisałam że być może akcja wykopu coś zmieni , już jakiś czas pracuję w tej firmie i wiem że tak czy inaczej za to co dzieje się na sklepach są odpowiedzialni ci którzy tam pracują , mandat zapłaci ks który nie przestrzega przepisów ppoż i poleceń z działu bhp .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-05, 10:21   

marta1, znam ten opis z doświadczenia :) Nie raz zastawiało się drzwi mixem, póki KR nie widzi :D z tym, że u nas tego pilnowano i nie można było korzystać z takich miejsc.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-05, 11:01   

Już od jakiegoś czasu a na pewno odkąd ks dostał w prezencie ;) więcej uprawnień kr , som , czy jeszcze wyżej nie interesują takie rzeczy , liczy się budżet i słupki sprzedaży , dopóki nie zdarzają się takie sytuacje jak ta z chipsami , ta z palącą się belką makulatury lub być może taka jak akcja wykopu to nasi zwierzchnicy mają to gdzieś , nie interesuje ich co się dzieje na magazynie i jak widać po zdjęciach niektórych też nie obchodzi sytuacja na sklepach , co moim zdaniem powinno być bezwzgłędnie przestrzegane bo nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie i komu zacznie się koło d...py palić a wtedy to już tylko płacz i lament pozostaje .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-05, 12:04   

Tak marginesem, to ciekawa jestem ilu z moich byłych KS przez te nowe obowiązki spać po nochach nie może. Niejednego to pewnie przerasta i dopiero teraz widać jak niesamodzielni są i że ich awans to była pomyłka.
 
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-06, 13:12   

Skurczybyk lata z aparatem i zdjęcia pyka a jak w niedzielę zakupów nie może zrobić to też lipa - społeczniak yebany >:D
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
~Nju 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 27
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-12, 19:01   

kierownik sklepu to marionetka do kopania przez tych z góry .
może decydować jedynie co kto ma robić na sklepie bo cała reszta nakazana jest odgórnie .

ten kto jest ks w biedronce nie ma chyba głowy na karku albo wydaje mu się że jest KIEROWNIKIEM ale tak naprawdę jest nikim bo nikt z nim się nie liczy u góry . Pies do kopania . Niestety taka polityka firmy portugalskiej zarządzanej przez starych komunistycznych polaczków którzy grzeją dupy w biurach .
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-12, 19:24   

Nasz sklep dostał 100 zł mandatu karnego za gaśnicę zastawioną koszykami dla klientów. Teraz koszykami dla klientów zastawiony jest bankomat.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo