Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
grafik pracy
Autor Wiadomość
MWMWMW 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Cze 2018
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-27, 21:47   

dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?
Ostatnio zmieniony przez 2018-06-28, 15:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-27, 22:29   

MWMWMW napisał/a:
dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?

A co za roznica czy nowy czy stary pracownik? Jesli Ci nie pasuje robic na 3 zmiany to poprostu powiedz o tym kierownictwie..
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-27, 22:32   

MWMWMW napisał/a:
dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?

na nockach więcej zarabiasz :d
  Ocena JMP: 6/10
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-28, 15:00   

Patrycja. napisał/a:
MWMWMW napisał/a:
dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?

na nockach więcej zarabiasz :d

Bodajże tylko 2.50 dodatku do godzin nocnych. Musiała by wiele godzin na nockach przerobic zeby dostac 200-300 zl. Plus ze nie musi siedziec na kasie, minus ze cały czas wykłada towar, a czesto nocka przeradza sie w inne duperel na sklepie ktorych nie wykona 2 zmiana, lub nagle cos trzeba zobic .
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-28, 15:49   

MWMWMW napisał/a:
dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?

Żadna zmiana tyle tygodni pod rząd nie jest normalna. Nieważne, czy to u starego, czy nowego pracownika. Ale tak właśnie wygląda biedronkowa rzeczywistość...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-28, 17:56   

MWMWMW napisał/a:
dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?

zależy, u nas nowy jest przyjęty wyłącznie na nocki, teoretycznie jako sprzedawca kasjer a praktycznie i jemu i kiero pasuje że jest ktoś na same nocki, więc jeśli nie tak się umawialiście to powiedz, że chcesz w dzień pracować
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-28, 20:40   

miecia napisał/a:
Patrycja. napisał/a:
MWMWMW napisał/a:
dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?

na nockach więcej zarabiasz :d

Bodajże tylko 2.50 dodatku do godzin nocnych. Musiała by wiele godzin na nockach przerobic zeby dostac 200-300 zl. Plus ze nie musi siedziec na kasie, minus ze cały czas wykłada towar, a czesto nocka przeradza sie w inne duperel na sklepie ktorych nie wykona 2 zmiana, lub nagle cos trzeba zobic .


stawka nocna jest ustalona wg kodeksu pracy i jest to 20% wiecej, to jest kwestia ile masz podstawy(nie liczysz w to zadnej premii!), godziny nocne 22-6

raz wychodzi wiecej raz mniej bo dzieli sie podstawe np. 2500 przez ilosc godzin w miesiacu(152, 160,168,176,184) wychodzi stawka godzinowa i dajemy razy 0.2 tyle wychodzi nam za godzine nocna
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-28, 21:31   

u8t3io3p napisał/a:
miecia napisał/a:
Patrycja. napisał/a:
MWMWMW napisał/a:
dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?

na nockach więcej zarabiasz :d

Bodajże tylko 2.50 dodatku do godzin nocnych. Musiała by wiele godzin na nockach przerobic zeby dostac 200-300 zl. Plus ze nie musi siedziec na kasie, minus ze cały czas wykłada towar, a czesto nocka przeradza sie w inne duperel na sklepie ktorych nie wykona 2 zmiana, lub nagle cos trzeba zobic .


stawka nocna jest ustalona wg kodeksu pracy i jest to 20% wiecej, to jest kwestia ile masz podstawy(nie liczysz w to zadnej premii!), godziny nocne 22-6

raz wychodzi wiecej raz mniej bo dzieli sie podstawe np. 2500 przez ilosc godzin w miesiacu(152, 160,168,176,184) wychodzi stawka godzinowa i dajemy razy 0.2 tyle wychodzi nam za godzine nocna
byc moze. Ale to nie sa jakies kokosy a noca wykladac towar wcale nie tak prosto. Nie kazdy jest w stanie na nocki pracowac. Odbiegamy troche od tematu. Nie zmienia to faktu ze grafiki celowo nie raz I nie dwa sa ukladane aby jednym bylo lepiej. Trzeba niestety wtedy tupnac nozka.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-06-29, 05:15   

miecia napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
miecia napisał/a:
Patrycja. napisał/a:
MWMWMW napisał/a:
dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?

na nockach więcej zarabiasz :d

Bodajże tylko 2.50 dodatku do godzin nocnych. Musiała by wiele godzin na nockach przerobic zeby dostac 200-300 zl. Plus ze nie musi siedziec na kasie, minus ze cały czas wykłada towar, a czesto nocka przeradza sie w inne duperel na sklepie ktorych nie wykona 2 zmiana, lub nagle cos trzeba zobic .


stawka nocna jest ustalona wg kodeksu pracy i jest to 20% wiecej, to jest kwestia ile masz podstawy(nie liczysz w to zadnej premii!), godziny nocne 22-6

raz wychodzi wiecej raz mniej bo dzieli sie podstawe np. 2500 przez ilosc godzin w miesiacu(152, 160,168,176,184) wychodzi stawka godzinowa i dajemy razy 0.2 tyle wychodzi nam za godzine nocna
byc moze. Ale to nie sa jakies kokosy a noca wykladac towar wcale nie tak prosto. Nie kazdy jest w stanie na nocki pracowac. Odbiegamy troche od tematu. Nie zmienia to faktu ze grafiki celowo nie raz I nie dwa sa ukladane aby jednym bylo lepiej. Trzeba niestety wtedy tupnac nozka.

Stawka nocna wg kodeksu pracy jest wyliczana z pensji minimalnej, a nie z podstawy tego co ma pracownik. Jak ktoś ma pensję minimalną i pracuje tylko w nocy to 20% do pensji to znacząca różnica.

Im ktoś więcej zarabia i ma mniej nocek to ten dodatek staje się coraz mniej znaczący, a w nockach najgorsze jest to, że zaburzają rytm dobowy i nie trzeba ich dużo żeby stały się uciążliwe, więc IMO jak już się ma nocki to im więcej z rzędu tym lepiej.
  Ocena JMP: 3/10
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-29, 12:42   

patogen123 napisał/a:
miecia napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
miecia napisał/a:
Patrycja. napisał/a:
MWMWMW napisał/a:
dobra ale czy to jest normalne ze teraz trzeci tydzien bede miała 3 zmiane ? jako nowy pracownik ?

na nockach więcej zarabiasz :d

Bodajże tylko 2.50 dodatku do godzin nocnych. Musiała by wiele godzin na nockach przerobic zeby dostac 200-300 zl. Plus ze nie musi siedziec na kasie, minus ze cały czas wykłada towar, a czesto nocka przeradza sie w inne duperel na sklepie ktorych nie wykona 2 zmiana, lub nagle cos trzeba zobic .


stawka nocna jest ustalona wg kodeksu pracy i jest to 20% wiecej, to jest kwestia ile masz podstawy(nie liczysz w to zadnej premii!), godziny nocne 22-6

raz wychodzi wiecej raz mniej bo dzieli sie podstawe np. 2500 przez ilosc godzin w miesiacu(152, 160,168,176,184) wychodzi stawka godzinowa i dajemy razy 0.2 tyle wychodzi nam za godzine nocna
byc moze. Ale to nie sa jakies kokosy a noca wykladac towar wcale nie tak prosto. Nie kazdy jest w stanie na nocki pracowac. Odbiegamy troche od tematu. Nie zmienia to faktu ze grafiki celowo nie raz I nie dwa sa ukladane aby jednym bylo lepiej. Trzeba niestety wtedy tupnac nozka.

Stawka nocna wg kodeksu pracy jest wyliczana z pensji minimalnej, a nie z podstawy tego co ma pracownik. Jak ktoś ma pensję minimalną i pracuje tylko w nocy to 20% do pensji to znacząca różnica.

Im ktoś więcej zarabia i ma mniej nocek to ten dodatek staje się coraz mniej znaczący, a w nockach najgorsze jest to, że zaburzają rytm dobowy i nie trzeba ich dużo żeby stały się uciążliwe, więc IMO jak już się ma nocki to im więcej z rzędu tym lepiej.
W samo sedno ujęte. Miałam po tydzien nocek i to mniej wiecej wyglada tak. Pierwsze dwa dni nie mozesz załąpac i ciezko, potem jest juz ok. Koncowka bywa ciezka bo zazwyczaj na weekend wjezdza po 30 pare palet. Zalezy czego to sa palety bo to moga byc same zgrzewki i ciezkie rzeczy albo jakies duperele. A potem znów nie mozna załapac dniówki i człowiek wygląda jak zoombie. Sens nocek byłby tylko dobry gdyby ciągnac je cały czas przez miesiac a nawet dłuzej i w tym przypadku tylko nie liczni sie trafia ze im tak pasuje.
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-08, 12:11   

Wytłumaczy mi ktoś parę rzeczy?
1. Ile godzin przypada na miesiąc pracy na 3/4 etatu?
2. Podobno w systemie nie przejdzie grafik pracy jeśli pracownik w ostatnim miesiącu kwartału będzie mieć nadgodziny a mi normalnie jakoś przechodzi, jak to jest? W pierwszym kwartale 30 nadgodzin, w drugim jakieś 20 a teraz już za lipiec mi wychodzi 154 godziny, a później w ostatnim miesiącu kwartału robią mi taki grafik, że zamiast po 6 godzin robię 8 i wyjdzie mi niby kilka dni więcej wolnego, ale to nie z oddania mi wolnych za nadgodziny bo wychodzi mi i tak norma około 120 godzin w ostatnim miesiącu... Więc? Wychodzi na to, że pracuję za jakieś 9-10 zł netto z wliczoną w to premią? Przecież to najniższa krajowa bez premii jest teraz wyższa, więc ja już tego nie rozumiem.
  Ocena JMP: 5/10
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-08, 12:26   

Zobacz sobie na pasku ile dokładnie godzin masz . W biedronce jest 3 miesięczny okres rozliczeniowy. Teraz jest do wyrobienia za lipiec, sierpien ,wrzesien 512 godzin.Da ciebie będą to 384 godziny. Możesz w jednym miesiącu robić więcej godzin wtedy w drugim robisz mniej https://www.kalendarzswia...zasu_pracy/2018
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-08, 12:42   

W biedronce obowiązuje kwartalny system rozliczania, oznacza to, że:
kwiecień 20
maj 20
w czerwcu był 21
61 x 6h = 366 godzin
czyli powinieneś przepracować w poprzednim kwartale 366h, nieważne ile w danym miesiącu, może być tak, że w jednym 200 w drugim 100 a w trzecim 66, możesz pracować 20 dni po 6h albo 12 po 10h, czy 10 dni po 12h =120h, nie ma znaczenia, wypłata jest naliczana tak samo, oczywiście oprócz godzin uwzględniając l4, urlop, godziny nocne i inne zmienne ... ważne, żeby w kwartale godziny się zgadzały i dopiero jeśli w ostatnim miesiącu kwartału masz nadwyżkę godzin to masz zapłacone za nadgodziny, czyli za kwartał kwiecien-czerwiec w wypłacie lipcowej. To się rzadko zdarza, bo jednak biedronka woli oddac te godziny w wolnym niż płacić, ale jak jest potrzeba, to płacą

lipiec ma 22 dni robocze - 22 x 6h=132h do wypracowania, jak przepracujesz 154 to sierpień wrzesień będziesz miał lżejszy grafik, albo ci w październiku wypłacą nadgodziny
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-08, 12:49   

Już wiesz że nasz okres rozliczeniowy to 3 miesiące , więc nikt Ci nie powie ile możesz pracować w jednym miesiącu , ilość godzin/dni do przepracowaniad w każdym miesiącu dla pełnego etatu znajdziesz w googlach , jeśli chodzi o grafik to wszystko przejdzie tylko musi być zgoda na nadgodziny lub dopracowania tak jak jest pewnie w Twoim przypadku , skoro jesteś zatrudniony na niepełny etat to wszystko co jest więcej niż 3/4 a mniej niż cały w ciągu kwartału , to jest to dopracowanie do pełnego etatu któro nie jest płacone ekstra tak jak nadgodziny .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-08, 14:49   

[size=18][size=9]
Lons napisał/a:
Wytłumaczy mi ktoś parę rzeczy?
1. Ile godzin przypada na miesiąc pracy na 3/4 etatu?
2. Podobno w systemie nie przejdzie grafik pracy jeśli pracownik w ostatnim miesiącu kwartału będzie mieć nadgodziny a mi normalnie jakoś przechodzi, jak to jest? W pierwszym kwartale 30 nadgodzin, w drugim jakieś 20 a teraz już za lipiec mi wychodzi 154 godziny, a później w ostatnim miesiącu kwartału robią mi taki grafik, że zamiast po 6 godzin robię 8 i wyjdzie mi niby kilka dni więcej wolnego, ale to nie z oddania mi wolnych za nadgodziny bo wychodzi mi i tak norma około 120 godzin w ostatnim miesiącu... Więc? Wychodzi na to, że pracuję za jakieś 9-10 zł netto z wliczoną w to premią? Przecież to najniższa krajowa bez premii jest teraz wyższa, więc ja już tego nie rozumiem.

2. Ile dostałeś kasy za pierwszy i drugi kwartał? Powinieneś więcej niż na umowie, ale dopóki nie przekroczysz całego etatu to Biedronka nie musi płacić za nadgodziny więcej niż za zwykłe godziny. 10 zł netto to więcej niż minimalna.
[/size][/size]
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo