Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i L4
Autor Wiadomość
~Near

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-08, 15:00   

Wiem, dlatego napisałam, że dziękuje za odpowiedzi.
 
     
@etaba 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 310
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-08, 15:01   

A jak masz napisane w przelewie- czy z jmp czy już z zus-u? Bo z tego co wiem, to ZUS płaci partiami - za np chorobowe -od 14 do 28- 2 tyg .

[ Dodano: 2016-07-08, 16:04 ]
Może być jeszcze tak ,że z ZUS-u jeszcze nie dostałaś. W takiej sytuacji jak Twoja może być wszczęte postępowanie administracyjne.
 
     
~majster93 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 43
Skąd: Pomorskie
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-07-09, 10:41   

Larrikol, myślisz, że jesteś zabawna? Skoro już nie pracujesz, po co w ogóle się udzielasz na tym forum?
+ Co za różnica, gdzie to napiszę, chodzi o L4 samo...
A tak nawiasem, skoro wszystko wiesz to mogłabyś odpowiedzieć, a nie zajmować się docinkami,
jaka dziecinada...
  Ocena JMP: 8/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-09, 11:05   

Kolega dostanie 80% za l4 i nie jest to żadna kara tylko przepis obowiązujący w całym kraju. 100% chorobowego dostaje się w przypadku ciąży i wypadku w pracy ale to wie już chyba nawet dziecko :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-09, 14:44   

majster93 napisał/a:
Larrikol, myślisz, że jesteś zabawna? Skoro już nie pracujesz, po co w ogóle się udzielasz na tym forum?
+ Co za różnica, gdzie to napiszę, chodzi o L4 samo...
A tak nawiasem, skoro wszystko wiesz to mogłabyś odpowiedzieć, a nie zajmować się docinkami,
jaka dziecinada...

A po co w takim razie w ogole dawac tytuly tematom? Moze zrobic jeden i wrzucac do niego wszystko, co wpadnie do glowy? Na temat zwolnien lekarskich jest pelno tematow, jakbys nauczyl sie korzystac z wyszukiwarki, tez bys o tym wiedzial. Ba, moze nawet w odpowiednim temacie zadalbys pytanie. Ten dotyczy ciazy, wiec nastepny Twoj post, niezwiazany z tematem, wyladuje w koszu, bo od tego tutaj wlasnie jestem - gdybys tak przypadkiem nie zauwazyl.
 
     
~majster93 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 43
Skąd: Pomorskie
0 UP 2 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-07-09, 22:07   

Brawo za kasowanie postów... To prawie jak w Biedronce, ktoś ma `znajomości` i jedzie z koksem.
Dobrze, że ja pracuję w zupełnie innej Biedronce niż w opowieściach :)

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2016-07-10, 00:14 ]
Larrikol ostrzegała, mimo to znów klepałeś nie na temat. Post poleciał a Ty dalej swoje. Nie wróżę Ci długiej kariery jak tak dalej będziesz postępować.
  Ocena JMP: 8/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-09, 22:58   

To jest temat o ciąży a nie o l4 kolegi. Jeszcze za dyskusje mod powinien cię nagrodzić warnem.
Masz taką opcję w każdym podforum jak nowy temat tam możesz swoje pytania formułować a nie zaśmiecać temat o czymś zgoła innym.

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2016-07-10, 00:15 ]
Już nagrodzony. Wracamy do tematu.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
biedronek1

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-19, 07:00   l4 ciążowe i kontrole zuz obecnie

Witam
Powiedzcie mi ktoś jak obecnie wygląda zwolnienie ciążowe-mogą mi wpaść na kontrol z zusu?
Lekarze nie są zbyt przychylni,nawet choć powiedziałam,że trzeba dużo dźwigać i jest dużo nocek-dostałam zwolnienie,ale z wielką łaską,ginekolog powiedziała mi że daje,ale będą kontrole,na dodatek dała mi leżące :nie: :pociesza:
A wczoraj gdzieś wyczytałam,że jeśli zakład zatrudnia więcej jak 20 osób to on płaci zasiłek,nie zus
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-19, 09:30   

każde zwolnienie mogą sprawdzić , czy chora jesteś lub w ciąży.
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-20, 21:37   

Jesli masz w zl wpisany kod ze w ciazy mozesz chodzic to nie sadze aby zus sie fatygowal na sprawdzanie ciebie na zl. Mozesz jechac do honolulu I nie moga ci nic zrobic bo mozesz powiedziec ze w celach zdrowotnych pojechalas, mozesz byc u lekarza itp. itd. Gdybys miala kod ze nie mozesz chodzic tylko lezec to.moze by sie pokwapili. A kontrole to.moze sie boi Pani ginekolog . Zmien lekarza. W biedronce nie ma pracy dla kobiet w ciazy I mozesz jej to powiedziec. Pracodawca musialby ci zapewnic odpowiednie stanowisko np prace biurowa I to iles godzin tylko przed kompem bo chyba wiecej niz 4 h nie.mozna I musisz miec czeste przerwy. Teraz cos sie pozmienialo ale nie jestem pewna. Na sklepie nawet kilo cukru ci nie wolno. Na kasie tez tylko 4 h. Nie mozesz stac iles godzin. Czym sie zajmiesz na sklepie. Nawet cen nie pomozesz bo na drabine nie wolno. Dla kier lepiej jak bedziesz na l4 bo dostanie za ciebie etat. Zmien ginekolog bo glupoty gada I sie gofno zna. U mnie wszystkie dziewczyny ktore w ciazy byly przynosily l4 . Nikt nie pracowal . Kiero odpowiada za ciebie rowniez I nawet jakbys sie przewrocila na schidach to ma przesrane. Kiero staraja same wypychac na l4 bo zwyczajnie sie boja ciezarnych. To nie praca biurowa. Zmien lekarza

[ Dodano: 2018-06-20, 22:50 ]
W ciazy na nockach tez ci.nie wolno. Nie doczytalam. To chyba ci na zlosc zrobila ze ci wpisala ze nie mozesz chodzic. Zmien lekarza I tyle
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-21, 06:50   

Moje ginekolog jak bylam w ciazy stwierdzila ze l4 mi nie da bo ciaza to nie choroba i w pracy mi maja znalesc takie zajęcie ktore bede mogla robic. I musialam chodzic prywatnie i od reki dostalam
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-21, 06:56   

biedra2014 napisał/a:
Moje ginekolog jak bylam w ciazy stwierdzila ze l4 mi nie da bo ciaza to nie choroba i w pracy mi maja znalesc takie zajęcie ktore bede mogla robic. I musialam chodzic prywatnie i od reki dostalam

Nie trzeba na prywat, trzeba znalezc odpowiedniego lekarza na NFZ.
W Biedronce nie znajda dla ciezarnej pracy. Nie ma zwyczajnie warunków na to. To nie jest biuro. A po drugie sama kierownik ze wzgledu na ciaze moze cie nie dopuscic do pracy. Nie wiem jak to sie nazywa ale wiem ze cos takiego istnieje, i co wtedy? tez ci nie da l4 lekarz. Upierając sie to chyba nawet rodzinny ci moze wypisać L4 tylko nie wiem czy moze na l4 wypisac ciaze a wtedy tylko 80 procent płatne, ale jesli nie byłoby cie stac na wizyte prywatna zawsze mozna isc na upartego.
Nie wiem ale u mnie dziewczyny nie miały zadnych problemów z l4, mówia ze nie ma warunków, noszenie ciezkich rzeczy i prace nocne a ty jestes dla nich ciezarem, i zawsze dostawały. To chyba musiała bys jakas stara prukwa.....
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-21, 07:56   

Sama ciąża, jeżeli przebiega prawidłowo, nie jest przeciwwskazaniem do pracy. Kierownik nie może ot tak stwierdzić, że nie dopuści pracownika do pracy. Jeżeli pracownik nie chce z tego powodu przebywać na zwolnieniu, to pracodawca musi mu zapewnić pracę, nawet jeśli oznacza to układanie szmatek w kosztach nf przez cały dzień. Pracodawca wysyła na zwolnienie, bo chociaż zajęcie by się znalazło to nie można takiej osoby eksploatować za bardzo ;) Ale nie oszukujemy się - ile jest takich osób, które nie będą chciały pójść na L4?
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-21, 08:09   

Larrikol napisał/a:
Sama ciąża, jeżeli przebiega prawidłowo, nie jest przeciwwskazaniem do pracy. Kierownik nie może ot tak stwierdzić, że nie dopuści pracownika do pracy. Jeżeli pracownik nie chce z tego powodu przebywać na zwolnieniu, to pracodawca musi mu zapewnić pracę, nawet jeśli oznacza to układanie szmatek w kosztach nf przez cały dzień. Pracodawca wysyła na zwolnienie, bo chociaż zajęcie by się znalazło to nie można takiej osoby eksploatować za bardzo ;) Ale nie oszukujemy się - ile jest takich osób, które nie będą chciały pójść na L4?

A ile za 9 miesiecy na sklepie tych szmatek naukłada. Nie oszukujmy sie ..... A pozatym nie wyobrazam sobie ciezarnej np. w 8 miesiacu ciazy w ciezkich butach pracowniczych, w grubym polo, fartuszku i tak przez 8 godzin. Ktos kto nie był w ciazy nie zrozumie ciezarnej.
Arbuza nie pokroi bo musiałby jej ktos podawac bo za ciezkie, kartonow nosic nie moze, ceny tylko dolne, moze cos sprzatac i to nie nadmiernie, sprzatac moze przez jeden dzien a co z reszta dni, przychodzic do pracy tylko po to zeby przechodzic i przesiedziec przez 8h jest bez sensu. Kobieta sie umeczy, a kierownik nic nie ma z tej osoby.
Ostatnio zmieniony przez miecia 2018-06-21, 08:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-21, 08:13   

Do końca ciąży, to nawet jakby chciała to nie da rady, bo pewnie jej samopoczucie nie pozwoli. Ale na początku nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pracować, jeśli bardzo się upiera.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo