Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najbardziej kuriozalne błędy na kasie
Autor Wiadomość
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-17, 08:55   Najbardziej kuriozalne błędy na kasie

Podzielmy się może najbardziej kuriozalnymi błędami jakie powstały nie z naszej winy na kasie, tzn. jak zwykle jakieś błędy informatyków które skutkowały nabiciem dużej ilości jakiegoś towaru albo innego zupełnie indeksu i dopiero na kasie udało się to zauważyć albo co gorsza - klient się wrócił z reklamacją że tego nie kupował.

Ze swojej pracy pamiętam takie "cuda"
- 20 opakowań mrożonych truskawek mimo odbijania 1 opakowania
- ponad 60 kilogramów kapusty pekińskiej mimo odbijania jednej kapusty ważącej około jednego kilograma (wchodziło 6 pełnych kartonów) - były nawet chyba 3 zwroty po sześćdziesiąt kilka kilogramów kapusty pekińskiej każdy
- 10 brokułów zamiast 1 przy odbijaniu kodu z brokuła
- 20 kolb kukurydzy świeżej zamiast jednej
- tołpyga świeża zamiast jakiegoś boczku pieczonego
- zablokowanie przez informatyków ciast z oferty CIASTKARNIA ze zmienną wagą mimo dobrej daty przydatności do spożycia
- szynka "od dawien dawna" gdy trafiłem na felerne opakowanie nabijające ponad 3 kilogramy tej szynki zamiast około 300 gram. Inne opakowania wchodziły dobrze
- pomidory papryczkowe bio 150 gram, które to weszły na kodzie 215 plu/waga zamiast zwykłych pomidorów papryczkowych na które ktoś wymyślił kod 2960640000000 plu, następnego dnia już wchodziły z powrotem na 215 plu

Może i wy pamiętacie podobne albo inne "cuda" informatyków związane np. z mieszaniem nam kasjerom i kierownikom w głowach przez zmienianie znienacka kodów albo z niewchodzącymi na kasę napojami choć inne smaki tego samego indeksu wchodziły.
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 11:07   

Ja pamiętam że kiedyś olej 1l wchodził jako cały karton/dhp.

Z napojami jest tak że każdy smak ma inny kod kreskowy/plu i jak nie dodadzą tego jednego smaku z mixa smaków do wszystkich kodów kreskowych przyporządkowanych do danego indeksu to system nie wyłapuje tego jak produktu.
  Ocena JMP: 2/10
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 11:26   

U mnie kasjer wbił 14 telewizorow zamiast workow ziemi bo kod różnił się jedną cyfrą.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-17, 12:03   

Ja kiedyś wbiłem odśnieżarkę 2000 Wat zamiast chleba słonecznikowego. Okazało się że wbiłem 999 PLU zamiast 99 PLU.
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 12:54   

kiedyś były karty ze świeżakami na kod który był bardzo podobny do kodu zgrzewki małej wody dla dzieci. zawsze jak się spieszyłam to zamiast nabijać karty nabijałam po parę zgrzewek wody , a później każdy główkował skąd to się wzięło :D
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 12:59   

właściwie to 2 ostatnie strony 'kodów plu ' to przykłady takich nietypowych sytuacji :D
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-17, 13:29   

Patrycja. napisał/a:
kiedyś były karty ze świeżakami na kod który był bardzo podobny do kodu zgrzewki małej wody dla dzieci. zawsze jak się spieszyłam to zamiast nabijać karty nabijałam po parę zgrzewek wody , a później każdy główkował skąd to się wzięło :D


Wchodziły wody typu polaris cytrynowy 9x0,5 litra na 872 PLU, coś na kodzie 873 PLU. A kod na naklejki świeżakowe był 876 PLU. I zapomniałbym o małej wodzie polaris kids na nią kod jest 786 PLU.
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 13:42   

876 a 786, żadnej różnicy nie widzę :D
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 14:44   

Przychodzi do nas taka starsza pani, pewnego razu mi się żali, że w innej biedronce była i w domu na paragonie zobaczyła, że ma nabite jakieś nasze słodkie wypieki i mi tłumaczy z takim przejęciem, że ona tego nigdy nie kupuje, że nie lubi takich rzeczy, to po co jej ktoś dopisał ... jak wytłumaczyć takiej osobie, że np. w kodzie 81 zamiast 1 komuś wcisnęła się 4 i wyszło 84i z chleba powstała słodka bułka, ze nikt nie chciał jej oszukać i sobie zjeść tej bułki za darmo, tylko to bezwiedna pomyłka ...
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Isia91 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 15:18   

Mi przypomina się tylko jak kiedyś paprykarz bodajże przy kasowaniu 1 sztuki wchodził jako cały karton.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 19:37   Re: Najbardziej kuriozalne błędy na kasie

Givszoman napisał/a:
Podzielmy się może najbardziej kuriozalnymi błędami jakie powstały nie z naszej winy na kasie, tzn. jak zwykle jakieś błędy informatyków które skutkowały nabiciem dużej ilości jakiegoś towaru albo innego zupełnie indeksu i dopiero na kasie udało się to zauważyć albo co gorsza - klient się wrócił z reklamacją że tego nie kupował.

Ze swojej pracy pamiętam takie "cuda"
- 20 opakowań mrożonych truskawek mimo odbijania 1 opakowania
- ponad 60 kilogramów kapusty pekińskiej mimo odbijania jednej kapusty ważącej około jednego kilograma (wchodziło 6 pełnych kartonów) - były nawet chyba 3 zwroty po sześćdziesiąt kilka kilogramów kapusty pekińskiej każdy
- 10 brokułów zamiast 1 przy odbijaniu kodu z brokuła
- 20 kolb kukurydzy świeżej zamiast jednej
- tołpyga świeża zamiast jakiegoś boczku pieczonego
- zablokowanie przez informatyków ciast z oferty CIASTKARNIA ze zmienną wagą mimo dobrej daty przydatności do spożycia
- szynka "od dawien dawna" gdy trafiłem na felerne opakowanie nabijające ponad 3 kilogramy tej szynki zamiast około 300 gram. Inne opakowania wchodziły dobrze
- pomidory papryczkowe bio 150 gram, które to weszły na kodzie 215 plu/waga zamiast zwykłych pomidorów papryczkowych na które ktoś wymyślił kod 2960640000000 plu, następnego dnia już wchodziły z powrotem na 215 plu

Może i wy pamiętacie podobne albo inne "cuda" informatyków związane np. z mieszaniem nam kasjerom i kierownikom w głowach przez zmienianie znienacka kodów albo z niewchodzącymi na kasę napojami choć inne smaki tego samego indeksu wchodziły.



ciekawe ,ze odrazu zakaldasz ze to wina informatykow ,a nie osoby ,ktora kazala im to wykonac, oni zrobili i nikt tego nie sprawdzil. NIkt z nas nie wie jak ten system dziala dokladnie
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 20:19   

Czekałem, aż u8t3io3p, zacznie bronić informatyków. :boks:

  Ocena JMP: 3/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-18, 10:57   

Bo taka prawda, nie wiemy jak to działa, mogli też zachować się standardowo, czyli u mnie działa :P , a to że u innych nie to wina użytkowników
 
     
#daszu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 97
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-19, 15:57   

Suchary Pano. Karton "wchodzi" jako 1 sztuka, a 1 sztuka to ostatnio chleb tostowy :lol:
  Ocena JMP: 6/10
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-06, 13:26   

[quote="patogen123"]Czekałem, aż u8t3io3p, zacznie bronić informatyków. :boks:

czasem nawalą informatycy, czasami marketigowcy ale czasami kupcy w biurze głownym :P
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo