Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
~Rootek90 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Kwi 2018
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2018-05-28, 13:20   

Siema,

Jak ktos ma wypowiedzenie miesieczne to najlepiej kiedy zlozyc
30.05 czy 1.06 - 31.05 nie poniewaz jest to swieto? I na wypowiedzeniu dzien wypowiedzenia jaki wpisac?

Pozdrawiam
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-28, 13:37   

Larrikol napisał/a:
Tak, obowiązujący Cię okres wypowiedzenia to miesiąc. Najpóźniej powinieneś złożyć ostatniego dnia miesiąca, ponieważ takie wypowiedzenie rozpoczyna swój bieg z pierwszym dniem miesiąca, następującego po miesiącu, w którym składa się wypowiedzenie. Jeśli złożysz dzisiaj, to Twoje wypowiedzenie zacznie się od 01.06. i skończy się 30.06. Jeśli złożysz np.01.06. to Twoje wypowiedzenie zacznie się dopiero od lipca.

cytat z poprzedniej strony i odpowiedź na to samo pytanie któro już zadałeś wcześniej
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Naukowiec 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2018-05-30, 01:24   

Witam,

Mam pytanie jezeli osoba ma 1msc wypowiedzenia i sklada je 30.05 to bieg zaczyna sie dopiero od 1.06? Czy informacja idzie do KR? Czy chce rozmawiac, ze mna? A moze w takiej sytuacji tobie zlozyc wypowiedzenie?
  Ocena JMP: 10/10
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-30, 12:47   

JEZELI MASZ MIEIECZNE I ZLOZYCH 40MAJA to umowa rozwiaze sie ostatniego czerwca
 
     
Naukowiec 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 7/3/6
Wysłany: 2018-05-31, 13:32   

A mam jeszcze pytanie czesto biedronka daje ekwiwalent za urlop czy zazwyczaj wysylaja na urlop przy wypowiedzeniu?
Jezeli moja podstawa to 2200zl brutto + 450brutto + ekwiwalent za pranie = ~2700brutto = 1950zl brutto i wydajac mi zalegly w wysokosci np 10dni to moja wyplata bedzie mniejsza czy wieksza? Jak to wyglada przy wypowiedzeniu?
  Ocena JMP: 10/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-31, 18:39   

W wyjątkowych sytuacjach firma wypłaca ekwiwalent i wtedy wypłata jest większa , inaczej nie odczujesz dużej różnicy , +/- będzie podobnie jak do tej pory .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~basiawej 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Maj 2018
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-31, 09:02   

A ja trochę z innej beczki.zlozylam wypowiedzenie 27 lipca.kierowniczka sklepu poinformowała mnie że umowę może rozwiązać jedynie kr ze mną.niestety nie pojawia się na razie na sklepie. I normalnie pracuje według grafiku. wypowiedzenie skończy mi się 11.08 czy jak ? Czy 2 tyg od rozmowy z kr? I czy ktoś wie czy premie za frekwencję dostanę? Wykorzystałam w lipcu 1 dzień opieki na dziecko w trakcie jego pobytu w szpitalu
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-31, 09:19   

kurcze u nas nie było problemu aby kiero rozwiązała umowę :szczena:
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
~basiawej 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Maj 2018
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-31, 09:21   

Właśnie też byłam zdziwiona.umowe podpisywałam z nią, ale twierdzą że ks może tylko za porozumieniem stron.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-31, 09:32   

Jeśli założyłaś normalne wypowiedzenie, to nie ma znaczenia komu dałaś. Twoim bezpośrednim przełożonym w tej chwili, jest osobą prowadzącą zmianę. Nie mogą nie przyjąć i zasłaniać się tym, że tylko kr może. Wypowiedzenie zaczyna bieg normalnie wg przepisów, od chwili kiedy założyłaś.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-31, 13:08   

rozwiązać może tylko za porozumieniem, natomiast jeśli ty złożyłaś normalne wypowiedzenie z zachowaniem terminu odpowiedniego do twojej umowy to co ona chce rozwiazywać? Przyjmuje wypowiedzenie ewentualnie wydaje ci urlop i nalezne dni wolne a umowa sama się rozwiązuje. Jezeli masz 2 tygodniowe wypowiedzenie, to zaczyna się ono liczyć od najblizszej soboty po złożeniu wypowiedzenia.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-31, 17:08   

basiawej napisał/a:
A ja trochę z innej beczki.zlozylam wypowiedzenie 27 lipca.kierowniczka sklepu poinformowała mnie że umowę może rozwiązać jedynie kr ze mną.niestety nie pojawia się na razie na sklepie. I normalnie pracuje według grafiku. wypowiedzenie skończy mi się 11.08 czy jak ? Czy 2 tyg od rozmowy z kr? I czy ktoś wie czy premie za frekwencję dostanę? Wykorzystałam w lipcu 1 dzień opieki na dziecko w trakcie jego pobytu w szpitalu


jesli przychodzilas do pracy bez uz dostaniesz premie, jesli masz 2 tyg wypowiedzenia to od soboty, ale jesli masz miesieczny i nie zostanie to przyjete dzis, tylko jutro to pracujesz do konca wrzesnia XD, na twoim miejscu jesli masz jeszcze czas dzis lecisz na sklep z dwoma kopiami, gdzie jedno dajesz prowadzacemu zmiane, a druga ma ci podpisac i podbic pieczatka sklepu, zeby przypadkiem nie zgubila sie przez jeden dzien albo calkowicie

dalas sie zrobic w konia, nastepnym razem uzyj google, poczytaj rozne opinie bo zostalas po prosu oszukana przez ks/zks
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-31, 21:09   

Nie przesadzajcie bo to po prostu błąd w komunikacji pomiędzy tobą a Twoim KS, po prostu nie zrozumiałaś go do końca. Pracujesz normalnie do 11.08, czyli dwa tygodnie od dnia złożenia wypowiedzenia. Twój KS może rozwiązać umowę w OHR tylko jeśli jest to za porozumieniem stron. Jeśli jest to wypowiedzenie to zrobi to tylko SOM. Dobrze jest mieć kopie wypowiedzenie podpisaną z datą dostarczenia. Sam jak się zwalniałem i przynosiłem klucze na następny dzień to mój KS wspomniał że jestem jeszcze nie zwolniony w systemie i wiszę w grafiku i musi dzwonić do SOM-a aby zakończył mi umowę w OHR.
  Ocena JMP: 2/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-31, 21:14   

kolega składał wypowiedzenie marcu i miał kopie itd i to tej pory pracuje bo ks stwierdził ,że to som ma tym się zająć....
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-31, 21:34   

To kolega jest (za przeproszeniem) głupi ;) a ks jeszcze bardziej...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo