Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zjadły pizzę na nocnej zmianie i ...straciły pracę
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-27, 09:13   

patologia to jest niestosowanie się do prostych zasad lub naginanie ich na własne potrzeby i mam wrażenie że biedronka to skupisko wszelkich patologii zaczynając od klientów i kończąc na menagerach :D , żeby nie było że wrzucam wszystkich do jednego worka ;) są też wyjątki i wyjątkowi dzięki którym ten świat wydaje się jeszcze normalny :) .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-27, 09:45   

Pod warunkiem, że przy stosowaniu wszystkich zasad sklep nadal byłby w stanie funkcjonować.

Albo wszyscy stosują przestrzegają wszystkiego i wtedy można spokojnie wywalać z pracy za złamanie prostej procedury, albo wina leży po stronie ustalających zasady.
  Ocena JMP: 3/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-27, 09:54   

marta1 napisał/a:
patologia to jest niestosowanie się do prostych zasad lub naginanie ich na własne potrzeby i mam wrażenie że biedronka to skupisko wszelkich patologii zaczynając od klientów i kończąc na menagerach :D , żeby nie było że wrzucam wszystkich do jednego worka ;) są też wyjątki i wyjątkowi dzięki którym ten świat wydaje się jeszcze normalny :) .


nawet tym, że pociągniesz coś ręcznym łamiesz procedury, łamiesz gdy nie do końca zamknie ci się klapka od fajek jak schodzisz, jak nie całkiem otworzysz ją gdy kasujesz, jak zostawisz ją otwartą a na drugą kasę pójdziesz szukać takich, jakie ktoś chce, łamiesz ją jak grosik ci leży gdzieś przy kasie a nie w kasetce .... łamiesz jak napój stoi z paragonem, ale nie podpisany natychmiast przez kiero .... nigdy ci się coś takiego nie zdarza?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-27, 10:15   

patogen123 napisał/a:
Pod warunkiem, że przy stosowaniu wszystkich zasad sklep nadal byłby w stanie funkcjonować.

Albo wszyscy stosują przestrzegają wszystkiego i wtedy można spokojnie wywalać z pracy za złamanie prostej procedury, albo wina leży po stronie ustalających zasady.

i dlatego napisałam że to skupisko patologii
MalaAsia prawie wszystko co wymieniłaś zdarzyło mi się , nie jestem służbistką ani ideałem ale nie biorę co nie moje , współczuję tym kasjerkom , nie potępiam ich bo nie wiem jak było , stało się , być może wyjdzie im to na dobre :) , nic nie dzieje się bez przyczyny .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-27, 13:48   

Zostały kozłami ofiarnymi, możliwe, że wyjdzie im na dobre życie brutalnie je nauczyło, że jak coś to kazdy odpowiada za siebie i nie ma że boli, bo każdy swój tylek chroni w razie kłopotów i nawet jak wszyscy coś robią to nie musisz robić tego co wszyscy, ale idealnie wg procedur to na sklepie nawet cen się zdjąć czy powiesić sprawnie nie da, piszesz Marta1 "nie biorę co nie moje' brzmi to jakby one faktycznie wzięły i nie zapłaciły, a przecież zapłaciły tyle, że godzinę czy 5h później.
Ktoś tu podał przykład klientów żujących na sklepie, jakby do każdego wzywać policję, bo złodziej wziął to co nie jest jeszcze jego, to nic innego by nie było czasu robić :D U nas akurat nocka robi zakupy przed zamknięciem sklepu, bo zaczynamy nocki 20-21, chyba nawet jakby ktoś zaczynał o 22 to na pomysł wzięcia sobie czegoś z półki by nie wpadł, bo akurat to jest wpajane nowym od początku, że niczego nie ruszać bez paragonu, tam widocznie nie było na to aż takiego nacisku, a zapłaciły za to dziewczyny ...

[ Dodano: 2018-02-27, 13:56 ]
patogen123 napisał/a:
Pod warunkiem, że przy stosowaniu wszystkich zasad sklep nadal byłby w stanie funkcjonować.

Albo wszyscy stosują przestrzegają wszystkiego i wtedy można spokojnie wywalać z pracy za złamanie prostej procedury, albo wina leży po stronie ustalających zasady.


A co jak w praktyce sklep nie funkcjonuje bez naginania procedur, co jak mało kto się do nich idealnie stosuje i wszystkiego przestrzega, a mimo tego wywalą z pracy pojedynczą jednostkę, bo procedury są i należy ich przestrzegać to co? nie można tak? można można i nic na to nie poradzisz, ze nie jest tak idealnie jakbyś sobie wyobraził, że być powinno
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 07:55   

MalaAsia napisał/a:
"nie biorę co nie moje' brzmi to jakby one faktycznie wzięły i nie zapłaciły

w tym kontekście nie mogło zabrzmieć inaczej

[ Dodano: 2018-02-28, 08:04 ]
MalaAsia napisał/a:
a przecież zapłaciły tyle, że godzinę czy 5h później

i dlatego cena była tak wysoka a reszta załogi jest pewnie pod baczną obserwacją
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 08:34   

ciekawe co by było gdyby wpadli na kontrole w czasie gdy one właśnie jadły a przecież nie zapłaciły, nie na darmo jest nakaz robienia zakupów od razu.
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 09:39   

Trzeba traktować pracownika jako człowieka, a nie złodzieja. Niczego nie ukradł, zapłacił. Jakoś u konkurencji nikt nikogo nie zwolnił za coś takiego, a były przypadki gdy nocka jadła sobie arbuza
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 16:27   

marta1 napisał/a:
MalaAsia napisał/a:
"nie biorę co nie moje' brzmi to jakby one faktycznie wzięły i nie zapłaciły

w tym kontekście nie mogło zabrzmieć inaczej

[ Dodano: 2018-02-28, 08:04 ]
MalaAsia napisał/a:
a przecież zapłaciły tyle, że godzinę czy 5h później

i dlatego cena była tak wysoka a reszta załogi jest pewnie pod baczną obserwacją


wszystko się zgadza, poza tym, że tam te zasady, że bez paragonu nic nie ruszać najwyraźniej nie były wymagane, przestrzegane, wpajane .... miałam na myśli, że nie było tam intencji, by ukraść, to nie było, że ktoś schował do torby kilo cukru i zaniósł do domu bez płacenia - zachowanie nieprzestrzegające procedur, tak, złodziejstwo wg mnie nie i równie dobrze mogło się skończyć na upomnieniu co na takim wyleceniu dla przykładu
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 16:59   

MalaAsia, nikt ich nie nazwał złodziejkami bo nie ukradły , za to dostaje się dyscyplinarkę , one złamały procedurę i za to zostały zwolnione
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 17:28   

marta1 napisał/a:
MalaAsia, nikt ich nie nazwał złodziejkami bo nie ukradły , za to dostaje się dyscyplinarkę , one złamały procedurę i za to zostały zwolnione


Można powiedzieć, że ku przestrodze, żal mi ich, że na nich ta lekcja poglądowa się odbyła, bo tak jak mówiłam wcześniej, kto jest bez winy i nigdy nie złamał żadnej procedury niech pierwszy rzuci kamieniem ...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 18:13   

Jeżeli nawet nie wszyscy są przekonani co do słuszności postępowania firmy w takich przypadkach to chyba k a ż d y słyszał że za to zwalniają to po co tak robić?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 18:56   

Hell napisał/a:
Jeżeli nawet nie wszyscy są przekonani co do słuszności postępowania firmy w takich przypadkach to chyba k a ż d y słyszał że za to zwalniają to po co tak robić?

Ja mam wątpliwości, czy one były świadome, że za to zwalniają, skoro to była powszechna praktyka w tamtym sklepie ....
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 19:10   

No proszę Cię, nie były świadome? jedna z nich pracowała 13 lat
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 19:21   

Hell napisał/a:
że za to zwalniają

A zwalniają?

Bo w tej sytuacji to było tylko zmuszenie szantażem, żeby one same się zwolniły.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo