Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop Rodzicielski a praca
Autor Wiadomość
~darkmack 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 32
Wysłany: 2018-02-08, 20:00   Urlop Rodzicielski a praca

Witam

Jestem pracownikiem Biedronki, jestem na urlopie Rodzicielskim.

W biedronce jest oferta pracy dodatkowej na umowa-zlecenie w porze nocnej

Według tego co czytałem w aktach prawnych nie ma żadnych przeciwwskazań do podjęcia na Urlopie Rodzicielskim pracy

Niestety Pracownicy Biura są niedouczeni i wmawiają mi że nie mogę podjąć pracy bo muszę być z dziećmi w domu - Kto ma rację ??

Proszę ktoś mi pomoże ?? Zależy mi na dorobieniu pieniędzy
  Ocena JMP: 4/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-08, 20:13   

jeśli czytałeś wszystkie przepisy to wiesz że nie ma przeciwwskazań ale tylko jeśli są spełnione pewne warunki i jeśli nawet te warunki spełnisz i masz rację Ty a nie pracownicy biura to jak chcesz ich zmusić do tego by Cię zatrudnili ? głowa muru nie przebijesz ;)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~darkmack 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-09, 12:29   

No widzisz
Mój Szef, chce bym przyszedł
Na dwóch sklepach chcą bym przyszedł z Kierownictwa
Kobieta od Rekrutacji też chce bym przyszedł
Ale jakaś Kobieta z CallCenter, uparła się że nie mogę przyjść i tyle

Ale rozumiem że ty też wiesz że mam rację w tej sprawie ??? czy nie czytałaś nic na ten temat ??
  Ocena JMP: 4/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-09, 13:02   

Możesz pracować, będąc na urlopie rodzicielskim.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-09, 13:10   

A może z tym jest tak jak z pracą osób z grupą inwalidzką na nockę- mogą pracować a u nas nie.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-09, 13:32   

Mnie się wydaje, że tu potrzebna jest rozmowa z osobą, która będzie zatrudniała. Może chodzi o to, że to umowa z obecnym pracodawcą? Może tak nie można...
 
     
~darkmack 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-09, 13:53   

To jest cytat z strony rodzicielski gov pl
Cytat:

Czy w trakcie urlopu macierzyńskiego (podstawowego i dodatkowego) a później rodzicielskiego można pracować np. na umowę zlecenie lub dzieło?
Kodeks pracy nie stawia ograniczeń, jeżeli chodzi o podjęcie pracy w trakcie wymienionych urlopów na podstawie umowy cywilnoprawnej np. umowy zlecenia, o dzieło lub w ramach prowadzenia działalności gospodarczej - zarówno u pracodawcy, który urlopów udzielił, jak i na rzecz innego podmiotu. Umowy cywilnoprawne przewidują bowiem większą swobodę wykonującego pracę co do czasu, sposobu i miejsca jej świadczenia.



Co wy o tym myślicie ?? mieliście taką sytuacje ?
[/fade]
  Ocena JMP: 4/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-09, 13:57   

No więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przyszedl na te nocki. Jednak myślę, że powinieneś w tej sprawie rozmawiać ze swoim kierownikiem, bo dlaczego z babka z biura obsługi?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-09, 13:57   

a może chodzi o wymiar etatu ? darkmack, jeśli dogadałeś się z szefem a jedyną przeszkodą jest opinia pani z call center to myślę że jeśli nie poznasz uzasadnienia dlaczego "nie" to nie dowiesz się jakie są prawdziwe powody , dziwne jest dla mnie że słowo kogoś z infolinii jest wiążące .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Amin 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-09, 19:56   

Wiem że można pracować na urlopie wychowawczym ale nie więcej niż na pół etatu. Na rodzicielski jest chyba tak samo. Poza tym wspominasz o nocach A to wymaga dodatkowej zgody bo wychowując dziecko do lat 4 musisz wyrazić na to zgodę
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-09, 19:56   

Na pewno nie mozesz miec calego etatu. Niby w pierwszej kolejnosci pytasz swojego pracodawce a jeśli on ci nie moze zaoferowac pracy mozesz u innego. Tutaj akurat mowie o wychowawczym ale macierzynski i rodzicielski chyba dziala na podobnej zasadzie. Jest zapisek czy nie zaburza to pieczy nad opieke nad dzieckiem. I mam tu na.mysli dodatkowa tak jakby prace w trakcie pobierania urlopu. A w kadrach to czasem to sami nie wiedza co mowia. Zalezy na kogo sie trafi. W kazdym badz razie na pewno nie moze byc calego etatu. Musi byc pol etatu.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-09, 21:17   

Pół etatu jest wtedy, gdy rezygnuje się z części urlopu rodzicielskiego na rzecz powrotu do pracy, na to samo stanowisko, w ramach tej samej umowy. Tu, chociaż jest mowa o tym samym pracodawcy, to jednak umowa jest odrębna, cywilnoprawna i w ramach takiej umowy można pracować nawet na cały etat, o ile nie wpływa to na wykonywanie opieki nad dzieckiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo