Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ABC praw pracownika DELEGACJA ROZLICZENIE

okres oczekiwania na zwrot za delegacje po złożeniu dokumentów wyniósł
od 7-14 dni
8%
[ 4 ]
do jednego miesiąca
29%
[ 14 ]
dwa miesiące
18%
[ 9 ]
trzy miesiące
27%
[ 13 ]
4 miesiące do pół roku
6%
[ 3 ]
powyżej 6 miesięcy
10%
[ 5 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 48

Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 20:11   ABC praw pracownika DELEGACJA ROZLICZENIE

W jakim terminie pracodawca winien rozliczyć podróż służbową pracownika?

Pracodawca powinien rozliczyć podróż służbową niezwłocznie po przedstawieniu rozliczenia przez pracownika

Odpowiedź: pracodawca powinien rozliczyć podróż służbową tj. wypłacić pracownikowi poniesione koszty i wydatki niezwłocznie po przedstawieniu rozliczenia przez pracownika.
Uzasadnienie: w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. Nr 167) - dalej r.p.s. został wprost wskazany jedynie termin rozliczenia delegacji przez pracownika – tj. 14 dni od dnia zakończenia podróży.
W r.p.s oraz innych przepisach nie podano natomiast terminu, w którym pracodawca jest zobowiązany do rozliczenia podróży służbowej a tym samym zwrotu poniesionych wydatków przez pracownika.

Należy podkreślić, iż przyjmuje się, że pracodawca powinien wypłacić dietę pracownikowi oraz rozliczyć podróż służbową niezwłocznie po złożeniu przez pracownika rozliczenia podróży służbowej tj. wymaganych dokumentów, w szczególności rachunków, faktur lub biletów potwierdzających poszczególne wydatki a w określonych sytuacjach również pisemnego oświadczenia o dokonanym wydatku.

>>>>>> KALKULATOR KILOMETRÓWKI KLIKNIJ <<<<<<

[ Dodano: 2016-09-10, 21:28 ]
Kiedy należy się zwrot kosztów dojazdu :
- każdorazowo za oddelegowanie po za miejsce wykonywania pracy czyli:

- wszelkie szkolenia -WAŻNE -
Złożona pracownikowi propozycja udziału w szkoleniu odbywającym się poza przyjętym rozkładem czasu pracy lub połączona z koniecznością odbycia przez niego podróży służbowej, może stanowić jedynie ofertę kierowaną do pracownika i jako taka nie jest dla niego wiążąca, a co za tym idzie pracownik może odmówić w nim udziału." !!

-badania lekarskie poza miejscem zamieszkania
( Pracownikowi skierowanemu na okresowe badania lekarskie przysługuje bowiem zwrot kosztów przejazdu na te badania, ale wyłącznie w sytuacji gdy badania przeprowadzane są w innej miejscowości. W razie przejazdu pracownika na badania lekarskie do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych (art. 229 § 3 K.p.).

-oddelegowanie do wykonywania pracy w innej miejscowości tutaj jedynie może odmówić rodzic korzystający z praw dotyczących opieki nad dzieckiem do lat 4

[ Dodano: 2016-09-11, 11:53 ]
Kwestią najważniejszą jest ,że PRACODAWCA nie ma ściśle określonego terminu na zwrot kosztów podróży ale zobligowany jest to zrobić BEZZWŁOCZNIE . Jest to kwestia albo "ludzkiego podejścia " do pracownika albo też UREGULOWAŃ wewnętrznych i procedur. Obecny regulamin pracy nie zawiera uregulowań dotyczących rozliczenia delegacji , o ile pamiętam były jakieś próby dopisania przez związek zawodowy.

W WIĘKSZOŚCI przypadków opóźnienia wynikają z opieszałości kr. Swego czasu na początku zatrudnienia moją delegację woził kr 6 miesięcy w samochodzie.

Pamiętajcie- KAŻDE SZKOLENIE, KAŻDE BADANIA OKRESOWE PO ZA MIEJSCEM ZATRUDNIENIA, ODDELEGOWANIE DO INNEJ MIEJSCOWOŚCI - wiąże się z koniecznością ZWROTU kosztów dojazdu przez pracodawcę.

Często słyszę tekst "KR mówił / mówiła " że się nie należy. BZDURA . ;/
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-09, 10:42   

Ja od pewnego czasu po prostu się zaczynam dość szybko upominać o zwrot forsy za delegację. Raz na kwotę 16 zł czekałem prawie 10 miesięcy (zwyczajnie zaginęła delegacja). Gdy swojego KR poprosiłem o sprawdzenie co się dzieje poprosiłem o zabranie moich 3 delegacji z września i października 2017 - po ich wysłaniu czekałem już dość krótko otrzymujac zwrot przed Bożym Narodzeniem 2017. A co do zagubionej delegacji z lutego 2017 kazano mi ją raz jeszcze wypelnić z dołączonym oświadczeniem o poniesionych wydatkach.

Za szkolenie BHP z listopada 2015 też zapewne bym się nie doczekał zwrotu tyle że po 5 miesiącach zwyczajnie się upomniałem o zwrot forsy. Jedna z osób z kierownictwa zwyczajnie ją rzuciła w kąt w biurze nawet nie mówiąc o niej KR. Gdy się upomniałem delegacja błyskawicznie się odnalazła w biurze kierownika - KR osobie z kierownictwa polecił ją bezzwłocznie wysłać przez kierowcę do właściwego DC. Po czym zwrot w ciągu 3 tygodni... Można? Można. Jest jeden sposób - po prostu się upominać o zwrot!!!
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-09, 11:22   

nigdy nie zapomnę jak pierwszy raz pojechałam na delegację. wypełniłam dokumenty, i na kasę czekałam miesiąc. problem w tym, że dostałam tylko 200 zł za miesiąc delegacji nad morzem a powinnam ok 1500. a że wtedy byłam zielona to rejonowego prosiłam o to aby się upomniał o resztę kasy dla mnie. reszta pieniędzy przyszła w grudniu... rok później znowu ta sama sytuacja, ale sprawę wzięłam w swoje ręce i sama dzwoniłam po kadrach, bo 10 ! przekierowaniach babka mi powiedziała, że ona się pomyliła. powiedziała to taki w sposób jakby to była błahostka. szkoda, że tak odpowiedzialne stanowisko ma tak kijowych pracowników. "ładnie" porozmawiałam z ów panią i na następny dzień dostałam przelew na konto :D
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Mariolka_olka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Sie 2017
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-11, 20:53   

A dojazdy do pracy sie tu wliczają? Mam szkolenie 7 km od domu , auta nie posiadam , a żeby zdążyć tam na 6:15 musze wyjsc z domu o 5:15
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-11, 21:08   

Jeśli szkolenie odbywa się poza granicami administracyjnymi miejscowości, która w umowie masz wpisaną, jako miejsce pracy, to należy Ci się zwrot kosztów dojazdu.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-22, 15:37   

Larrikol napisał/a:
Jeśli szkolenie odbywa się poza granicami administracyjnymi miejscowości, która w umowie masz wpisaną, jako miejsce pracy, to należy Ci się zwrot kosztów dojazdu.



Tak. Inna sprawa że potrafi to długo trwać, nierzadkie są przypadki ROCZNEGO lub dłuższego oczekiwania. Jakieś kilka tygodni temu gdy mi kazano pojechać na drugi dzień do pracy na sklep oddalony o 35 kilometrów, godzinę po zakończeniu pracy... wziąłem urlop na żądanie na ten dzień, którego miałem jechać w delegację. Jednym z powodów takiej formy buntu był fakt znacznej zwłoki pracodawcy ze zwrotami za delegacje a dokładniej z ich przekazywaniem do kadr. Kolejnym - lenistwo kierownika sklepu w znalezieniu choćby na innym sklepie osoby mającej lepszy dojazd i/lub własny samochód i brak zgody na zmianę grafiku tak bym tam dotarł na normalną godzinę.
 
     
Andzia2001 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-25, 07:49   

Witam. Z powodu remontu zostałam oddelegowana na sklep w innej miejscowości. Kiedy spytałam o delegację powiedziano mi, że zmieniły się przepisy i jeśli jest ta sama odległość to zwrot kosztów dojazdu się nie należy. Czy to prawda?
 
     
~ida 

Dołączyła: 25 Paź 2010
Posty: 44
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-29, 16:37   

Zostałam oddelegowana do pracy na 1 dzień w nowo otwartym sklepie w innym mieście. Nie jechałam własnym samochodem, kierownik rejonu zawiózł mnie na miejsce i odwiózł po zakończonej pracy do mojego miasta. Kierownik powiedział mi, że nie należy mi się zwrot kosztów za delegację gdyż nie jechałam własnym samochodem. Czy to prawda?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-29, 17:20   

A jak chcesz udokumentować delegacje? Jakich kosztów chcesz zwrot?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-29, 22:15   

ida napisał/a:
Zostałam oddelegowana do pracy na 1 dzień w nowo otwartym sklepie w innym mieście. Nie jechałam własnym samochodem, kierownik rejonu zawiózł mnie na miejsce i odwiózł po zakończonej pracy do mojego miasta. Kierownik powiedział mi, że nie należy mi się zwrot kosztów za delegację gdyż nie jechałam własnym samochodem. Czy to prawda?


należy się za jazdę jako pasażer, gdy jedzie się z kimś kto wypełnia delegację jako kierowca, pasażer wtedy też wypełnia swoją i zaznacza, że jako pasażer jechał, a w przypadku gdy z kierownikiem to nie wiem, może wtedy jest inaczej
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-30, 07:56   

Może przysługiwać dieta. 30 zł jeśli byłaś w podróży służbowej powyzej 12 godzin. A 50% tej kwoty, jeśli byłaś od 8 do 12 godzin. Kosztów przejazdu nie poniosłas, więc nie ma czego zwracać. Jest jeszcze dodatek za wyżywienie, ale nie wiem, czy przysługuje w przypadku delegacji na niepełna dobę. Poza tym to już są groszowe sprawy, rzędu 20-50% za posiłek.
Oczywiście o ile pracodawca nie ustalił sobie innych warunków rozliczania delegacji. Nie może jednak ustalić niższych diet.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo