Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot kosztów badań okresowych
Autor Wiadomość
Czachy69 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 14
Wysłany: 2017-11-15, 20:11   Zwrot kosztów badań okresowych

Dostałem od kierownika sklepu skierowanie na badania okresowe i sanitarne. Niestety do lekarza medycyny pracy mającego umowę z Biedronką nie mogłem się dostać - jak się okazało parę dni później zmarł po dlugiej chorobie nowotworowej. Ze skierowaniem zgłosiłem się do innego lekarza. Za badania (krew, mocz, rentgen) + wizytę u lekarza medycyny pracy innego niż ten z którym firma miała umowę zapłaciłem łącznie 206 zł. Przyniosłem fakturę za to wszystko.

Kodeks pracy oczywiście stanowi, że koszty badań okresowych MUSI pokryć pracodawca, pod warunkiem że pracownik zgłosił się z oficjalnym skierowaniem wystawionym przez pracodawcę. Teraz pytanie do kogo mam się zwrócić z wnioskiem o zwrot pieniędzy za te badania. Naszego KR zdziwiła oczywiście wysokość faktury i teraz nie wiadomo kiedy to zostanie rozliczone. Dodam, że nie miałem innej możliwości gdyż inaczej nie byłbym dopuszczony do pracy a teraz KR twierdzi, że dziwne iż badania okresowe i sanitarne aż tyle kosztowały. A czekać nawet 8 miesięcy na zwrot niemałej kwoty pieniędzy nie mam ochoty. Ktoś miał podobną sytuację i wie, co można zrobić?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-15, 20:40   

Szkoda że nie uprzedziłeś kierownika że wasz lekarz nie przyjmuje. KR się dziwi ale fakturę przyjął?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Czachy69 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-15, 20:48   

Hell napisał/a:
Szkoda że nie uprzedziłeś kierownika że wasz lekarz nie przyjmuje. KR się dziwi ale fakturę przyjął?


Sęk w tym że był uprzedzany. Od kierownika innej Biedronki w okolicy dostałem namiary na innego lekarza. Co do faktury - ta sobie dalej wisi w biurze, ponoć KR ten fakt z kimś konsultuje. Nie zmienia to faktu że art. 229 kodeksu pracy gwarantuje mi pokrycie kosztów badań sanitarnych i okresowych.
 
     
#Marcel1980 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 88
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-15, 23:59   Re: Zwrot kosztów badań okresowych

Czachy69 napisał/a:
Dostałem od kierownika sklepu skierowanie na badania okresowe i sanitarne. Niestety do lekarza medycyny pracy mającego umowę z Biedronką nie mogłem się dostać - jak się okazało parę dni później zmarł po dlugiej chorobie nowotworowej. Ze skierowaniem zgłosiłem się do innego lekarza. Za badania (krew, mocz, rentgen) + wizytę u lekarza medycyny pracy innego niż ten z którym firma miała umowę zapłaciłem łącznie 206 zł. Przyniosłem fakturę za to wszystko.

Kodeks pracy oczywiście stanowi, że koszty badań okresowych MUSI pokryć pracodawca, pod warunkiem że pracownik zgłosił się z oficjalnym skierowaniem wystawionym przez pracodawcę. Teraz pytanie do kogo mam się zwrócić z wnioskiem o zwrot pieniędzy za te badania. Naszego KR zdziwiła oczywiście wysokość faktury i teraz nie wiadomo kiedy to zostanie rozliczone. Dodam, że nie miałem innej możliwości gdyż inaczej nie byłbym dopuszczony do pracy a teraz KR twierdzi, że dziwne iż badania okresowe i sanitarne aż tyle kosztowały. A czekać nawet 8 miesięcy na zwrot niemałej kwoty pieniędzy nie mam ochoty. Ktoś miał podobną sytuację i wie, co można zrobić?


Badania okresowe honorowane są tylko i wyłącznie u lekarzy którzy mają podpisaną umowę z Biedronką. Nie rozumiem dlaczego zasugerowałeś się insynuacjami innego kierownika sklepu co do lekarza do którego powinieneś się udać,powinieneś zadzwonić do swojego bezpośredniego przełożonego z wyjaśnieniami i to On powinien skierować Cię do odpowiedniego lekarza.Skierowanie jest ważne jedynie w przychodni która jest wymieniona w dokumentach które otrzymujesz od przełożonego.Skoro dostałeś fakturę VAT od lekarza świadczy to o tym,że powyższy lekarz nie ma takowej podpisanej z Naszym pracodawcą. Miałem kiedyś podobną sytuację. Poszedłem kiedyś na badania okresowe a tu się okazało,że lekarz medycyny pracy zachorował(nie śmiertelnie!). Zadzwoniłem do pracodawcy i pokierował mnie do innego lekarza który miał tosowne umowy z JMP. Moim zdaniem w związku z Twoim przypadkiem powiem Ci szczerze,że nie dość,że badania nie są ważne, będziesz musiał udać sie do innego(wyznaczonego) lekarza i pieniądze nie zostaną Ci zwrócone. Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-11-16, 00:02 ]
Czachy69 napisał/a:
Hell napisał/a:
Szkoda że nie uprzedziłeś kierownika że wasz lekarz nie przyjmuje. KR się dziwi ale fakturę przyjął?


Sęk w tym że był uprzedzany. Od kierownika innej Biedronki w okolicy dostałem namiary na innego lekarza. Co do faktury - ta sobie dalej wisi w biurze, ponoć KR ten fakt z kimś konsultuje. Nie zmienia to faktu że art. 229 kodeksu pracy gwarantuje mi pokrycie kosztów badań sanitarnych i okresowych.



Racja,to pacodawca pokrywa koszty badań okresowych swoich pracowników ale w Twoim przypadku udałeś się do innego lekarza niż wymienionego w skierowaniu tak więc art. 229 tu nie obowiązuje.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-16, 16:01   

Badania od innego lekarza medycyny pracy są nie ważne bo?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-16, 16:01   

Jeśli badania wykonał lekarz medycyny pracy to są ważne , rozliczenie fakturą też jest stosowane ale pod warunkiem że zgodzi się na to kr , są to szczególne sytuacje .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-16, 21:38   

Marcel1980, co Ty za bzdury wypisujesz ??? Oczywiście, że przepis ma tu zastosowanie, bo sytuacja była taka a nie inna. Badania są ważne od każdego lekarza medycyny pracy bez znaczenia na umowę czy jej brak.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo