Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobić by zatrzymać pracownika?
Autor Wiadomość
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 13:33   

Larrikol napisał/a:
Odnośnie przerw, zaszłam ostatnio do swojej biedronki, a że jest bardzo sezonowa, to kolejka na pół alejki, ale nic stoję... dwie kasy otwarte, chociaż kasetek wpietych więcej. Jednak pracowników na sklepie nie widać. Klienci stoją grzecznie, nie wściekaja się, bo panie są - UWAGA - NA PRZERWIE!!! :) No, i tak ma być :)


Nie tak ma być. Powinno być, że klienci przestają przychodzić do Biedronek, więc JMP, żeby się utrzymać na rynku zatrudnia więcej osób.
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-03, 18:14   

patogen123 napisał/a:
Nie tak ma być. Powinno być, że klienci przestają przychodzić do Biedronek, więc JMP, żeby się utrzymać na rynku zatrudnia więcej osób.
Weź przeczytaj, co napisałeś. Biedronka zalicza spadek zysków, straty więc zwiększa zatrudnienie?
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 18:34   

Larrikol napisał/a:
patogen123 napisał/a:
Nie tak ma być. Powinno być, że klienci przestają przychodzić do Biedronek, więc JMP, żeby się utrzymać na rynku zatrudnia więcej osób.
Weź przeczytaj, co napisałeś. Biedronka zalicza spadek zysków, straty więc zwiększa zatrudnienie?


Jak mawiają anglojęzyczni "Correlation does not imply causation"
  Ocena JMP: 3/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 21:19   

Larrikol napisał/a:
Odnośnie przerw, zaszłam ostatnio do swojej biedronki, a że jest bardzo sezonowa, to kolejka na pół alejki, ale nic stoję... dwie kasy otwarte, chociaż kasetek wpietych więcej. Jednak pracowników na sklepie nie widać. Klienci stoją grzecznie, nie wściekaja się, bo panie są - UWAGA - NA PRZERWIE!!! :) No, i tak ma być :)


Mnie zainteresowało, że na przerwie były 'panie' - więcej niż jedna osoba jednocześnie? to prawdziwa rozpusta! :D
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 22:03   

ja bym wywołał teraz do tablicy pracowników, którzy opuścili biedronkę i pracują w innej sieciówce handlowej, ciekawi mnie jakie dostrzegacie plusy i minusy nowej pracy i różnicę między obecnym pracodawcą a jmp. sa tu przecież tacy na forum :)
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-04, 06:21   

MalaAsia napisał/a:


Mnie zainteresowało, że na przerwie były 'panie' - więcej niż jedna osoba jednocześnie? to prawdziwa rozpusta! :D


Może to była "przerwa" na papierosa. Na zwykłą raczej parami nie puszczają. :lol:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-04, 08:35   

Nie wiem ile ich tam było, nie obchodziło mnie to :) na komunikat, ze nikt nie otworzy kasy, bo jest przerwa, nikt nie zaprotestował. Ludzie stali w kolejkach lepszych niż te świąteczne i nie było problemów. Polecam egzekwowanie własnych przywilejów, zamiast narzekania na cały system, bo to wy go tworzycie.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-04, 14:37   

Może tam były jakieś testy prowadzone, eksperyment taki cierpliwość klientów sprawdzający, na pewno tak było.... :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-04, 16:58   

Hell, skąd wiesz ? -.- :D ;)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-04, 17:20   

marta1, nijak inaczej tego wytłumaczyć nie mogę, tylko klientów żal :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-05, 11:19   

Myśle, że klienci są przyzwyczajeni i liczą się z tym, że w tym sklepie to sobie postoją. Mi się w żołądku przewraca, jak tylko pomyślę, że muszę iść tam coś kupić, bo od razu mam przed oczami kolejkę, ale cóż... czasami trzeba. Oczywiście, że nie wyślą pół załogi na przerwę, bo to nielogiczne, ale jedna osoba to nie jest koniec świata i nie zaburzy pracy w takim stopniu, żeby klientom działa się krzywda. Ale to wasza sprawa :)
 
     
~pawelpodlaskie 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-05, 16:35   

'Co zrobić by zatrzymać pracownika?'

Zacząć straszyć dyscyplinarką, stosować mobbing itp itd :D wtedy każdy będzie tak cichutko, bo się będzie bał ^^
  Ocena JMP: 3/10
     
Leviathan 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 15
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-09, 10:05   

Łatwiej byłoby utrzymywać motywację obecnych pracowników na wysokim poziomie, a także pozyskiwać nowych, gdyby chociażby system awansów był bardziej przejrzysty. Wiele osób z długim stażem (ja pracuję ponad 3 lata) nigdy nie dowiedziało się co trzeba zrobić aby dostać lepsze stanowisko. Nie wiadomo więc jakie elementy pracy poprawić, a w tym samym czasie w sklepie pojawiają się zks z zewnątrz, którzy tych właśnie zwykłych kasjerów pytają o to jak rozliczyć kasetkę, albo wypiec pieczywo, bo w ogóle sobie z tymi zadaniami nie radzą. W efekcie część starych pracowników odchodzi, nie widząc żadnych perspektyw, a ich obowiązki są przerzucane na niedoświadczoną załogę, która de facto ponosi za to karę. W takiej sytuacji, zachęcić swoich znajomych do pracy w takiej firmie jest bardzo ciężko.
 
     
~Elfenomeno90 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 48
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-09, 11:15   

Robi sie co raz gorzej osoby ktore sa zatrudnianie okazuja sie zlodziejami cpunami pijakami wogole im sie nie chce przyjdzie 3 dni siadzie na kasie potem sluch po nich ginie nie odbieraja telofonow itp itd (oczywiscie nie wszyscy nowi pracownicy) to co przychodzi tajemniczy klient to jest manipulacja firmy chodzi tylko o to zeby zaoszczedzic kase jak ci przyjdzie 100% w polowie miesiaca kazdy zmobilizowany zapieprza wypruwa flaki biega po tym sklepie a tu nagle 28 przychodzi 2 tajemniczy klient gdzie jest standard brak cen nie zapytal o karte no i po naszej dlugo wyczekiwanej premi:) Czym biedronka chce zachecic nowych pracownikow do pracy?Pytam?czym? owszem sa plusy wyplata na czas bogaty socjal zgadza sie ale tak wielka firma zamiast sie rozwijac cofa sie!robia akcje namaluj obrazek dostaneisz 100 tys zl zamiast dac swoim peacownikow zeby im zalezalo zeby nie brali l4 nei dorabiali na bokach wola dac komus innemu chwala sie wynikami za 3 kwartal tego roku i co z tego?osmieszaja sie w oczach pracownikow i juz nawet klientow bo klienci tez to widza ostatnio facet zaproponowal koledze ze sklepu umowe w swojej firmie na magazyn za duzo lepsze pieniadze bo widzail jak zapieprza chlopak no i ten poszedl po glebokim namysle i jest zadowolony
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-09, 15:35   

Leviathan, jak to nie wiesz co zrobić? Najpierw zapieprzasz dając się poznać z jak najlepszej strony, w międzyczasie dajesz sygnał do ks że poważnie myślisz o awansie a potem to już samo pójdzie. Niedługo Oceny roczne, będzie dobry moment żeby poprosić o opinię.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo