Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedłużenie umowy
Autor Wiadomość
~jjzkbmpk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Lis 2016
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-24, 13:45   

Witam , umowe mam do konca grudnia . Nie jestem zlym pracownikiem, tak myśle . 2 msc temu zmieniłam sklep nie z własnej woli oczywiście ale jezeli chodzi o powrot na stary sklep to juz nie .To byloby moje pierwsze przedluzenie umowy mam caly etat. Doszly mnie sluchy ze teraz KS decyduje czy zostawic pracownika czy nie ,narazie jest ze mnie zadowolona ale czym blizej konca umowy tym czesciej zdarzaja mi sie dziwne sytuacje ktorych nigdy nie mialam . Czy wy tez sie stresowaliscie pod koniec umowy ?
  Ocena JMP: 9/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-24, 17:43   

Czym Ty się przejmujesz ?
Biedronka ma takie braki kadrowe, że ja o przedłużenie bym się na Twoim miejscu nie bała.

Nie wiem czy na wszystkich rejonach jest tak samo, ale u nas ogłoszenie o pracę wisi praktycznie non stop. Nowi porobią miesiąc i uciekają w podskokach.
Nas już nawet szefowa przestała opierniczać (z pół roku, rok temu jechała po wszystkich tak, że często z pracy wychodziliśmy z płaczem) bo się boi, żeby się nikt przed świętami nie zwolnił, bo grafik i tak się już nie dopina.
 
     
WRWF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Paź 2017
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-29, 21:13   

Biurowa napisał/a:
Czym Ty się przejmujesz ?
Biedronka ma takie braki kadrowe, że ja o przedłużenie bym się na Twoim miejscu nie bała.

Nie wiem czy na wszystkich rejonach jest tak samo, ale u nas ogłoszenie o pracę wisi praktycznie non stop. Nowi porobią miesiąc i uciekają w podskokach.
Nas już nawet szefowa przestała opierniczać (z pół roku, rok temu jechała po wszystkich tak, że często z pracy wychodziliśmy z płaczem) bo się boi, żeby się nikt przed świętami nie zwolnił, bo grafik i tak się już nie dopina.


u mnie po 3 dniach zlozyla wypowiedzenie ze ona juz nie chce pracowac

[ Dodano: 2017-10-29, 21:24 ]
Biurowa napisał/a:
Tak będę musiała zrobić, chociaż czas szybko leci i oboje z mężem dobijamy prawie do 40-tki. A mnie strasznie frustruje kolejna umowa na czas określony i odkładanie w nieskończoność planów macierzyńskich.
Czasem mam łzy w oczach, gdy patrzę na kasie na matki z dziećmi. A ja wiem, że nie mogę sobie pozwolić póki nie będę miała zaplecza w postaci długiej umowy.




i co zaszlas w ciaze czy dalej czekasz?
Moja rada . nie patrz na umowe walcz o dziecko , wbrew pozorom 39 czy 40 czy 41 lat to jest bardzo duza roznica , wiem sama po sobie rodzac drugie dziecko w wieku 37 lat
 
     
~mika2167 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączył: 04 Sie 2017
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-24, 20:31   Przedłużenie umowy

Jeśli z końcem września kończy się umowa to kiedy spodziewać się jej ewentualnego przedłużenia?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-24, 20:39   

A to różnie, równie dobrze w połowie września co pod koniec, formalnie nawet i na początku października, zależny od zorganizowania, charakteru i woli kierownika :)
U nas już były podpisywane :)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-25, 10:45   

Wczoraj było w poczcie info że umowa powinna być przedłużona najpóźniej na 7 dni przed koncem.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-25, 11:12   

Ja od 2 lat pracuję na umowie na czas nieokreślony. Dokładnie na 7 dni przed końcem drugiej terminowej umowy (pierwsza listopad 2014 - czerwiec 2015, druga lipiec 2015 - wrzesień 2016) dostałem do podpisu nową umowę na czas nieokreślony.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-25, 14:53   

Givszoman, to u nas inaczej jest, umowy są: pierwsza na +/- rok, zależy w jakim miesiącu ktoś przyjęty, czyli od czerwca, sierpnia, czy grudnia do 30 września następnego roku , druga na rok, 1-X do 30 - IX następnego roku, trzecia na czas nieokreślony
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-25, 15:10   

Ja pierwsze przedłużenie podpisałem na 2 dni przed końcem pierwszej umowy. Dopiero wtedy zobaczyłem że jestem wstawiony w grafik na lipiec 2015 i po zakończeniu zmiany dostałem umowę do podpisu.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-25, 17:33   

Givszoman, jesli dobrze zrozumiałam, miałeś 2 czasowe, ale w sumie po roku pracy dostałeś na czas nieokreślony, u nas tez po 2 umowach, trzecia jest na stałe, ale w sumie po 2 latach pracy nie po roku. Nie ma znaczenia czy się podpisuje kolejną umowę 2 tygodnie czy 2 dni przed końcem poprzedniej, zależy to wyłącznie od ogarnięcia kierownika, jeden chce miec formalności za sobą i da szybciej, a drugi uzna, że jeszcze zdąży i da później ;)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-25, 20:14   

MalaAsia napisał/a:
Givszoman, jesli dobrze zrozumiałam, miałeś 2 czasowe, ale w sumie po roku pracy dostałeś na czas nieokreślony, u nas tez po 2 umowach, trzecia jest na stałe, ale w sumie po 2 latach pracy nie po roku. Nie ma znaczenia czy się podpisuje kolejną umowę 2 tygodnie czy 2 dni przed końcem poprzedniej, zależy to wyłącznie od ogarnięcia kierownika, jeden chce miec formalności za sobą i da szybciej, a drugi uzna, że jeszcze zdąży i da później ;)


Po niecałych 2 latach na czas nieokreślony. Pierwsza umowa skończyła się 30.06.2015, następnego dnia już na drugiej umowie pracowałem do 30.09.2016 i teraz na czas nieokreślony mam.
 
     
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-25, 22:16   

Ja miałem sierpień 2017- wrzesień 2018 a teraz mam do konca wrzesnia 2019 roku. Kierownik mi przedłużył umowę w połowie sierpnia już na kolejny rok :)
 
     
Luca1985 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-20, 08:45   Przedłużenie umowy

Witam. Czy w Waszych sklepach również praktykowane jest to, że pracownik dowiaduje się czy przedłużą mu umowę czy nie praktycznie na 2-3 dni przed jej końcem ?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-20, 09:50   

Mamy już na forum taki temat ale skoro nie mogłeś/nie chciałeś poszukać , to : po pierwsze pracodawca nie ma obowiązku informować o chęci kontynuowania współpracy , po drugie zawsze możesz sam zapytać a po trzecie , macie tam za dużo etatów ? ;-)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Luca1985 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-20, 10:05   

marta1 napisał/a:
Mamy już na forum taki temat ale skoro nie mogłeś/nie chciałeś poszukać , to : po pierwsze pracodawca nie ma obowiązku informować o chęci kontynuowania współpracy , po drugie zawsze możesz sam zapytać a po trzecie , macie tam za dużo etatów ? ;-)


Mi nie chodzi o to czy ma obowiązek czy nie ma. Chodzi mi raczej o ludzkie podejście wiedząc że ktoś ma rodzinę na utrzymaniu i trzyma się go w niewiedzy do ostatniej chwili. Oczywiście pytałem i to niejednokrotnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo