Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwiązanie umowy
Autor Wiadomość
Andzik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Sie 2017
Posty: 4
  Wysłany: 2017-09-26, 19:14   Rozwiązanie umowy

Witajcie.
Otóż przebywając na zwolnieniu lekarskim postanowiłam wypowiedzieć umowę o pracę gdyż nie mogę już dźwigać.
Zadzwoniłam do KS i ustaliłam, że wyślę wypowiedzenie pocztą.
Wypowiedzenie wg informacji ze strony Poczty Polskiej odebrane 1.06.17. Nie otrzymałam świadectwa pracy a więc dzwonie 7.07 do BOP gdzie Pani mnie informuje, iż żadne wypowiedzenie nie widnieje w mojej teczcce i nadal jestem pracownikiem JMP. Kazano mi wysłać ponownie wypowiedzenie tym razem na adres BOP.
Wysłałam więc ponowne wypowiedzenie, które zostało odebrane 10.07. Podjęłam spokojnie nową pracę, czekając na świadectwo pracy. Dnia 28.07 dzwoni przemiła Pani z działu kadr z informacją, iż moje wypowiedzenie dotarło i jest zgoda na rozwiązanie umowy ale muszę wysłać kolejne wypowiedzenie z datą 28.07, poinformowałam Panią, że takowe mogę wysłać ale dopiero za dwa tygodnie gdyż przebywam na szkoleniu po za granicami kraju. Pani obiecała skontaktować się ze mną w ciągu kilku dni gdy ustali ze swoją przełożoną co w tej sytuacji zrobić. Na tym kontakt się urwał, zadzwoniłam więc do KS z prośbą o pomoc - ta stwierdziła, że wypowiedzenie zeskanowała i że nic więcej zrobić nie może. Więc ponownie zadzwoniłam do BOP gdzie Pani znów stwierdziła, że żadnego wypowiedzenia w mojej teczcce nie ma i nadal jestem pracownikiem JMP, codziennie wpisują w grafik NN.

Ja już normalnie nie mam siły na to, jak można raz na zawsze rozwiązać tą umowę? Prosiłam już Panią z BOP żeby mi nawet porzucenie miejsca pracy wpisała byle tą umowę rozwiązać i teź nie mogą :(
Jak uzyskać świadectwo pracy? Mój nowy pracodawca go potrzebuje do naliczenia należnego urlopu i kadry już się niecierpliwią.

Przepraszam za tak długi post ale chciałam dokładnie opisać sytuacje.
  Ocena JMP: 1/10
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-26, 19:25   

To ile razy masz to wypowiedzenie wysyłać :D
Ja bym im powiedziała że wysłałam już dwa razy ,mam potwierdzenie że do nich dotarło ,albo rozwiązują umowę albo idę do PIPu po poradę.
 
     
Andzik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Sie 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-26, 19:44   

Dzwoniłam już do PIPu po poradę, kazali dostarczyć wypowiedzenie bezpośrednio do kadr (nie mam pojęcia gdzie są) bądź czekać na dyscypilnarkę. Swoją drogą ciekawe, że przez 3 msc nieusprawiedliwionych nieobecności jej nie dostałam
  Ocena JMP: 1/10
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-26, 19:55   

czemu nie dałas wypowiedzenia kierownikowi?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-26, 19:58   

Andzik, no ładna historia :D , w tej firmie to już mnie chyba nic nie zdziwi :D
wyślij jeszcze raz wypowiedzenie do swoich kadr , chociaż to śmieszne :D i zadzwoń że potrzebujesz świadectwo pracy
jak to możliwe że na Twoim sklepie nikt się nie zainteresował o co chodzi , przecież te eNki ktoś wstawiał ?
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Andzik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Sie 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-26, 20:29   

@celina - tak jak opisałam, zakładając wątek - wypowiedzenie trafiło do kierownika w pierwszej kolejności.

marta1 - na moim sklepie KS twierdzi, że dopełniła wszelkich formalności i nic zrobić nie może.
Tłumaczę ciągle w BOP, że chce świadectwo pracy a oni w kółko to samo że wciąż jestem pracownikiem😠 Wciąż jestem pracownikiem, NN mi wstawiają od razu na cały miesiąc😅 nawet smsa dostałam, że wrześniowe zasilenie wpłynie na karte :szczena:
Od JMP chyba nie da się uwolnić niestety.
Będą mnie trzymać do końca umowy chyba czyli do 10 grudnia
  Ocena JMP: 1/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-26, 20:33   

polecam telefon do kadr , jeśli nie masz , poszukaj tu na forum bądź poproś swoją ks :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Andzik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Sie 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-26, 20:49   

Kadry jak wyżej pisałam mówią wysyłać, wysyłać tylko za każdą rozmową z inną datą ;(
A ja mam już dość ciągłego wysyłania jak oni i tak tego ogarnąć nie potrafią, problem w tym, że bez tego świadectwa będę miała mniejszy wymiar urlopu a to mnie nie cieszy 😕
  Ocena JMP: 1/10
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-26, 21:20   

Andzik napisał/a:
@celina - tak jak opisałam, zakładając wątek - wypowiedzenie trafiło do kierownika w pierwszej kolejności.

marta1 - na moim sklepie KS twierdzi, że dopełniła wszelkich formalności i nic zrobić nie może.
Tłumaczę ciągle w BOP, że chce świadectwo pracy a oni w kółko to samo że wciąż jestem pracownikiem😠 Wciąż jestem pracownikiem, NN mi wstawiają od razu na cały miesiąc😅 nawet smsa dostałam, że wrześniowe zasilenie wpłynie na karte :szczena:
Od JMP chyba nie da się uwolnić niestety.
Będą mnie trzymać do końca umowy chyba czyli do 10 grudnia

Powiedz że wypowiedzenie odebrali dnia ... i niech sobie szukają gdzie zgubili.
Jak masz możliwość spytaj KS czy ma twoje wypowiedzenie Jak ma je w sklepie jeszcze raz niech zeskanuje.
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-27, 07:13   

Ja wypowiedzenie dałam ks,przyjechała rejonowa ,podpisała i po sprawie. Zdziwiona jestem ,ze sa takie problemy .Ale w tej firmie wszystko jest mozliwe.
 
     
~Amin 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-27, 16:07   

Proponuje telefon i zagrożenie sprawą w sądzie. Obowiazkiem jest wydanie świadectwa pracy w terminie chyba 7 dni od rozwiązania umowy. Jaki miałaś okres wypowiedzenia? I jak była rozwiązana umowa? Za porozumieniem czy z zachowaniem okresu wypowiedzenia? Czas się liczy od dostarczenia pierwszego wypowiedzenia, tudzież dostarczenia przez PP, jeśli masz na to swistek.
Jak to nie zadziała to do pipu zgłoszenie skargi, nie pytanie, tylko żądanie podjęcia sprawy lub założenia sprawy do sądu pracy.
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-21, 10:33   

Pytanie brzmi jakie wysłałaś wypowiedzenie . To jest istotą sprawy. Wypowiedzenie za porozumieniem stron, zwane przez niektórych, mylnie "ze skutkiem natychmiastowym "wymaga zgody pracodawcy, więc nie ma mocy prawnej bez podpisu. Wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia ma taką moc, i nie wysyłasz na sklep, gdyż powinnaś na adres centrum dystrybucyjnego do regionalnego kierownika personalnego, gdyż na pewno jest umocowany prawnie do rozwiązywania umów o pracę. Więc jeśli na l4 wypowiedziałaś określając sobie datę z jaką chcesz rozwiazanie ,a nie np ustawowy termin to to wypowiedzenie nie jest ważne. Najbardziej śmieszy mnie ,że 3 miesiące masz NN, niektórym wypowiadają po jednym dniu :D , ale ogólnie gdy nie stawiłaś się do pracy po l4, pracodawca do wypowiedzenia umowy musi odczekać 30 dni. A od dnia dostarczenia pocztą albo nie odebranego awizo , ma 7 dni na wysłanie (a nie dostarczenie jak mylnie tu się interpretuje ) świadectwa pracy. Jak masz pracę, to tą dyscyplinarkę możesz zużyć w toalecie,albo zachować do lat pracy do emerytury, od paru lat NIE MA OBOWIĄZKU przedstawiania swojego swiadectwa pracy u innego pracodawcy, a i pracodawcy mają to w d..... zwłaszcza, znając podejście takich pracodawców jak korporacje w stylu MOTYLEK :P
  Ocena JMP: 7/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo