Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CIAZA A WYPLATY
Autor Wiadomość
ewelinakasjer 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-02, 15:23   

WWA, jesteś pewny(a)? Trochę zmartwiła mnie odpowiedź jednego z forumowiczów.

Mam jeszcze jedno pytanie. Obecna umowa kończy mi się w Listopadzie. Jak rozumiem, została przedłużona automatycznie do dnia porodu. A co dalej ? Firma przedłuży ze mną umowę ? Po porodzie chciałam iśc na urlop macierzyński ? Ile on będzie wynosił, jeśli umowa skończy mi się w dniu porodu, o ile w ogóle będzie mi przysługiwać jakiekolwiek wynagrodzenie.

Pozdrawiam.
 
     
~wwa 

Stanowisko:
magazynier

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-02, 15:38   

Mam żonę na L4 w biedronce, więc jestem w 100% pewny. Skoro masz l4 to zakładam, że w listopadzie będziesz powyżej 3 miesiąca co oznacza przedłużenie umowy do końca ciąży, zasiłek macierzyński wypłaci ci ZUS, urlop ci nie przysługuje bo po porodzie nie będziesz już pracownikiem. Kwota zasiłku taka sama jak w przypadku wypłacanego przez pracodawce, czas też taki sam (52tyg. ciąża pojedyncza), bo do dnia porodu opłacasz składki na ubezpieczenie, czyli albo 80% przez cały okres pobierania zasiłku, albo najpierw 100%, potem 60%. Jak wpiszesz sobie w google "zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia" dowiesz się wszystkiego z artykułów bardziej wiarygodnych niż pomoc na forum.
  Ocena JMP: 5/10
     
FranekNoga 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Sie 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-02, 15:47   

wwa napisał/a:
ewelinakasjer, FranekNoga pieprzy głupoty aż miło. Będąc na L4 ciążowym dostaniesz dokładnie 100% wynagrodzenia liczonego z 3 ostatnich miesięcy. Więc się dziewczyno nie przejmuj, bo ktoś, kto oznaczył siebie jako z-ca kierownika - jest zwykłym wiesiem bez szkoły. Szczerze, współczuję Wam wszystkim kasjerom, że macie takich niedouczonych @!# za przełożonych.


Nie pierdzieli głupot, tylko nie doczytałem że ciążowe. Można trochę kultury wrzucić, a nie od razu wyzywać...
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-02, 15:54   

Ewelina wwa dobrze ci pisze. A tamten nie wie chyba co czyta i pisze glupoty i mysli ze zablysnol jak chrzastka w salcesonie

[ Dodano: 2017-09-02, 16:59 ]
Wwa wiesz tak to jest jak firma zatrudnia nie kompetetnych na wysokie stanowiska. Pyta dziewczyna bo mysli ze doradzi ale widac ktos nie czyta tekstu chyba ze zrozumieniem. Ja osobiscie szukam sama informacji niz bym musiala polegac na gore..... :P
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-02, 17:46   

Nie ma to jak powyzywać się na forum, w bezpiecznej odległości, za monitorem i to jeszcze pisząć gów**o prawdę :) Och jakie to odważne :) Fajniejsi od tych
miecia napisał/a:
nie kompetetnych
na wysokich stanowiskach, są ci co zdążyli pozjadać wszystkie rozumy, nie wiadomo czemu, siedząc dalej na tych najniższych stanowiskach. Hmmm... coż za niegospodarne marnowanie potencjałów...
Temat już był na forum, nie raz, nie dwa. Wystarczy skorzystać z opcji "szukaj". Chociaż... gdyby każdy tak treściwie wybierał tytuły postów, to rzeczywiście opcję "szukaj" też mozna byłoby wywalić do kosza.
Obliczanie wysokości wynagrodzenia chorobowego w ciąży, nie różni się niczym od tego za złamaną nogę. Wypłacane jest tylko w 100%
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-03, 10:07   

polecam wujka google odpowie na wszystkie pytania. L4 PŁATNE 100%. Średnia z ostatnich 12 pensji ( całych wysokość podstawy nie ma tutaj znaczenia)
 
     
edytka005pl 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 10 Wrz 2017
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-10, 21:17   

Witajcie,

Od 1,5 tygodnia jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. Mam do Was pytanie. Wyczytałam, że pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca. Czy, jeżeli jako kasjer zarabiałam około 2 tysiecy na ręke z premią za obecność i z budżetem, to w trakcie trwania pierwszych 33 dni, Biedronka zapłaci mi podobną kwotę , czy tylko podstawę, czyli około 1550 zł ? I czy potem, gdy moje finansowanie przejmie ZUS, to ile będę dostawać ? Zarabiałam przez ostatni rok około 1900-2000 zł.

Pozdrawiam i prosze o odpowiedź bardziej doświadczone koleżanki.
 
     
~Graza89 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 03 Paź 2016
Posty: 34
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-11, 06:36   

edytka005pl napisał/a:
Witajcie,

Od 1,5 tygodnia jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. Mam do Was pytanie. Wyczytałam, że pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca. Czy, jeżeli jako kasjer zarabiałam około 2 tysiecy na ręke z premią za obecność i z budżetem, to w trakcie trwania pierwszych 33 dni, Biedronka zapłaci mi podobną kwotę , czy tylko podstawę, czyli około 1550 zł ? I czy potem, gdy moje finansowanie przejmie ZUS, to ile będę dostawać ? Zarabiałam przez ostatni rok około 1900-2000 zł.

Pozdrawiam i prosze o odpowiedź bardziej doświadczone koleżanki.

L4 ciążowe masz 100% płatne, jest średnią z 12 miesięcy. Powinnaś dostawać podobną kwotę, jeśli masz na zwolnieniu kod B. I tak przez całe zwolnienie.
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-09-11, 09:31   

dokładnie średnia z 12 msc pierwsza wypłata ciut mniejsza bo niepełny miesiąc zl, ja nawet biorę więcej na zl ciążowym niż jak pracowałam i miałam premie za obecność i budżet...
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-04, 18:28   Ciąża a płaca.

Hej. Mam takie pytanie. Głównie do kobiet które są na L4 ciążowym. Jak wyliczone macie wypłaty na L4? Średnia z 12 ostatnich miesięcy czy tyle ile jest na umowie? Bo słyszę sprzeczne informacje. Jedni mówią że wyliczaja średnią łącznie np. Z premią obecnosciową (np u mnie ponad 1900zl) czy średnia z podstawy? Dzięki za informacje
  Ocena JMP: 9/10
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-04, 18:35   

Średnia z 12 miesiecy które zarobiłaś.jestem na takim zwolnieniu i jestem zadowolona
  Ocena JMP: 10/10
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-04, 18:39   

kachen napisał/a:
Średnia z 12 miesiecy które zarobiłaś.jestem na takim zwolnieniu i jestem zadowolona

Ja tez bylam zadowolona na zl ciazowym bez zadnego wysilku taka sama albo wieksza wyplata....
  Ocena JMP: 7/10
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-04, 18:40   

Czyli łączna kwota z premiami?
  Ocena JMP: 9/10
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-10-04, 18:57   

Modelinka87 napisał/a:
Czyli łączna kwota z premiami?

Tak tak tak i w sumie dlatego calkiem rozsadna wyplata wychodzi. Pierwsza ciut mniejsza jak niepelny miesiac zl ale pozniej 👌
  Ocena JMP: 7/10
     
miotelka26 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-07, 21:08   

Witam. Mam umowę na czas nieokreślony. Planujemy z narzeczonym dziecko w najbliższych miesiącach. I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy na L4 z powodu ciąży będę dostawała całą wypłatę razem z premiami uznaniowymi za obecność, którą miałam przez te kilka miesiący czy będę dostawała gołą pensje? Czytałam to forum, ale niektórzy piszą że gołą pensje bez premii a niektórzy piszą że z premiami. I bądź tu człowieku mądry ... :D :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo