Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stanowisko Solidarność 80-akcja świeżaki dla pracowników....
Autor Wiadomość
Ankawodzianka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-08-29, 20:33   Stanowisko Solidarność 80-akcja świeżaki dla pracowników....




Gdańsk dnia 26 sierpnia 2017 r


Zakładowa Organizacja Związkowa
NSZZ Solidarność 80
w Jeronimo Martins Polska S.A.




Komisja zakładowa z niepokojem przyjęła informacje ,związane z przygotowaną przez pracodawcę akcję związaną z darmową maskotką dla dzieci pracowników Jeronimo Martins Polska S.A. Szczególne zastrzeżenie i niepokój powoduje, podział pracowników na „aktywnych „ , którym przysługuje maskotka (świeżak junior ) dla dziecka od wieku 0 (zero !) do lat 15-stu, oraz pracowników , którym taki profit nie przysługuje ze względu na brak „aktywności”.

Tysiące świeżaków dla naszych pracowników „ to hasło przewodnie akcji , ogłoszonej na stronie dlanaswjm, plaformy komunikacyjnej z pracownikami spółki.
Akcja , która wzbudziła zainteresowanie pracowników, w przypadku doczytania kryteriów otrzymania świeżaka, przez pracownika, u wielu z pracowników wywołuje poczucie niesprawiedliwości a nawet oburzenia ( na podstawie wpisów pracowników na portalach społecznościowych ).
Wykluczenie dzieci pracowników w wyznaczonym zakresie wiekowym ( 0 -15 lat), ze względu na fakt przebywania opiekuna prawnego lub rodzica dziecka, na zwolnieniu macierzyńskim czy wychowawczym , jest dla nas niezrozumiałe, zwłaszcza w ujęciu ram wiekowych, które same z założenia wieku , obejmują osoby , które po porodzie znajdują się, bądź będą znajdować się w chwili obowiązywania bonusu, na urlopie macierzyńskim. Wyłączanie pracowników na długotrwałej absencji, to także forma pomijania kobiet w okresie ciąży, które ze względu na brak możliwości wykonywania pracy , która jest obostrzona przepisami dla kobiet w okresie macierzyństwa przebywają na zwolnieniu lekarskim. Określone w regulaminie kryteria wykluczają osoby które w miesiącu lipcu nie świadczyły ani jednej godziny dnia pracy, w ten sposób zostają też wykluczone osoby przebywające na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadków w pracy, drodze do pracy , czy z pracy, a więc w wyniku zdarzeń losowych. Stworzona w ten sposób dysproporcja dotycząca możliwości otrzymania przez dzieci pod opieką prawną pracowników, uderza przede wszystkim bezpośrednio w dzieci. Pracodawca w regulaminie wynagradzania wprowadził już inne rozwiązania związane z absencją pracowników, w postaci „nagrody za brak absencji „, której otrzymanie wykluczają określone w regulaminie absencje. W przypadku innej bonifikaty dla pracowników, w postaci zniżki dla pracowników na artykuły kosmetyczne, z okazji dnia matki, takie kryteria związane z absencją, oraz wyznaczenie tylko pracowników aktywnych, jako upoważnionych do dodatkowego „bonusu „ nie miało miejsca. Macierzyństwo , oraz okres urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego jest szczególnym rodzajem „absencji „ . Nie wynika on z złej woli pracownika, długotrwałej choroby czy innych powodów związanych z „ normalną „ absencją chorobową.
Wykluczanie grupy dzieci pracowników , ze względu na te formy absencji pracowniczych jest dla nas niezrozumiała i niesprawiedliwa. Dzielenie pracowników, to dzielenie dzieci, na te dla których maskotka się należy, i na te dla których nie. Dzieci pracowników dotychczas miały możliwość korzystania z wszelkich „bonusów „ od pracodawcy , bez względu na „aktywność „ lub jej brak pracownika. Odnosiło to się zarówno do paczek świątecznych, dofinansowania do podręczników, zniżek na artykuły szkolne, gdzie jedynym kryterium był wiek dziecka, a nie forma aktywności zawodowej rodzica czy opiekuna prawnego. Mamy nadzieję, że wprowadzone kryteria związane z „aktywnością „ oraz wyłączenie z prawa do otrzymania maskotki dla dziecka dla pracowników, w okresie macierzyństwa (l4), urlopu wychowawczego czy macierzyńskiego są zwykłym niedopatrzeniem , lub błędem „czynniku ludzkiego „ Na marginesie należy podnieść, że ominięto osoby na urlopie ojcowskim, co można odebrać , jako brak równouprawnienia pomiędzy pracownikiem płci męskiej i żeńskiej, korzystających z przywileju związanego z rodzicielstwem.

Komisja zakładowa stoi na stanowisku ,że prawo do korzystania z urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego, jest prawem i przywilejem pracownika, za który nie powinien on być w żaden sposób pomijany , jak pracownicy którzy nie korzystają w tym okresie z tych uprawnień. Podobna kwestia dotyczy absencji chorobowych, których zasadność można zweryfikować w prawnie określony sposób, natomiast wykluczanie pracowników na zwolnieniu lekarskim , jako nieuprawnionych do odbioru maskotki dla dziecka, w naszym odczuciu mija się z szeroko pojmowaną etyką i zasadach CSR. Komisja Zakładowa podkreśla, że w przypadku świadczeń niematerialnych ,finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Społecznych, jedynym kryterium jest sytuacja materialna, a nie zdrowotna pracownika. W przypadku innych świadczeń , finansowanych poza środkami z ZFŚS, pracodawca określa samodzielnie warunki związane z dodatkową gratyfikacją pracowników, które poza zapisami wynikającymi z regulaminu wynagradzania. Należy jednak podkreślić, że w sytuacji w której pracodawca sam podkreśla konieczność uzupełniania kadr poprzez chociażby akcję dotyczącą finansowania poleceń pracowniczych, niezrozumiałe wydaje się powodowanie sytuacji w której tak wrażliwa sprawa jak obdarowanie dziecka maskotką uwarunkowane „aktywnością” powoduje szerokie niezadowolenie wśród pracowników firmy.

Komisja Zakładowa wnosi także o udzielenie informacji związanej ze sposobem finansowania kosztów związanych z gratyfikacją niematerialną pracowników. W przypadku finansowania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, akcji „Tysiące świeżaków dla naszych pracowników „, zapytuje o powód braku konsultacji ze stroną społeczną jaką jest niewątpliwie NSZZ Solidarność 80,która funkcjonuje na równi praw z innymi organizacjami występującymi u pracodawcy( podstawa prawna art 1 punkt 3 ustawy o związkach zawodowych).

Z upoważnienia[/u]link do strony na fb i stanowiska
  Ocena JMP: 5/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2017-08-29, 20:50   

jestem obrażona na pedrosa, że zostałam pominięta jako niepełnowartościowy pracownik, bo nie otrzymałam gratyfikacji w postaci świeżaka tylko dlatego, że mnie nikt nie zapłodnił....
to też się liczy ?
  Ocena JMP: 6/10
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-29, 20:58   

Patrycja. napisał/a:
jestem obrażona na pedrosa, że zostałam pominięta jako niepełnowartościowy pracownik, bo nie otrzymałam gratyfikacji w postaci świeżaka tylko dlatego, że mnie nikt nie zapłodnił....
to też się liczy ?


Mam nadzieję , że przeczytałaś ,że jest to dla dziecka.

Ale jak się czujesz pokrzywdzona
Takim tokiem rozumowania powinnaś też dostać:

1)wyprawkę dla dziecka
2) wyprawkę do szkoły
3) bony i paczki na święta dla dziecka
4) dofinansowanie na podręczniki
5) paczkę na dziecka oraz poczęstunek na sklepie, a i usiąść z dziećmi na kasie


Trzeba umieć odróżnić beneficjenta ( dziecko pracownika), od podziału w zależności od absencji.
Może jak już się zdecydujesz na to "zapłodnienie " (okropne słowo), i Cię pominą to może zrozumiesz, co to jest podział tylko dla tego,ze jesteś na macierzyńskim a nie w robocie.
  Ocena JMP: 7/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-29, 21:04   

chodzi mi tylko o to, że każdy coś powinien dostać.
  Ocena JMP: 6/10
     
~Frugi 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 27
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-29, 21:11   

Patrycja. napisał/a:
chodzi mi tylko o to, że każdy coś powinien dostać.


Dokładnie, jestem tego samego zdania. Ostatnio więcej benefitów otrzymują dzieci pracowników niż sami pracownicy, zwłaszcza nie otrzymują Ci, którzy tych dzieci nie mają. To, że nie mam dzieci to nie znaczy, że w rodzinie nie ma nikogo komu mógłbym tego świeżaka podarować.
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-29, 21:14   

Frugi napisał/a:
Patrycja. napisał/a:
chodzi mi tylko o to, że każdy coś powinien dostać.


Dokładnie, jestem tego samego zdania. Ostatnio więcej benefitów otrzymują dzieci pracowników niż sami pracownicy, zwłaszcza nie otrzymują Ci, którzy tych dzieci nie mają. To, że nie mam dzieci to nie znaczy, że w rodzinie nie ma nikogo komu mógłbym tego świeżaka podarować.


Tak dokładnie. Jak najbardziej. Natomiast pismo podkreśla coś , co jest bardzo nie bezpieczne. Dzisiaj świeżaki ,dla tych co nie są na długotrwałym L4 ( nawet wypadkowym !) a jutro ? JAK PODZIELI SIĘ PRACOWNIKÓW, i już nie w sprawie świeżaka dla dziecka?

Jest zabrana premia za brak absencji (dla kasjera) więc jedna "kara" już jest prawda?
CO BĘDZIE NASTĘPNE ?

Kosmetyki na dzień matki (a ładniej ,ale i drożej byłoby na dzień kobiet, bo wtedy wszystkie)
i inne gratyfikacje...
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-30, 09:04   

Dajcie już spokoój z zazdrością o jakiegoś gów***go mikromiśka.
Misiek rozmiarów kieszonkowych i jeszcze się wygłupiają z podziałem na aktywnych i nieaktywnych pracowników. Niedługo inne bony zaczną wam wydzielać na tych chorych zasadach.
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-31, 19:59   

https://www.wiadomoscihan...u-ze-nie-,41652

Widać pod artykułem na wiadomościach handlowych ,że zabawa g..nem dalej w modzie ....
Ps NSZZ Solidarność 80 opublikuje odpowiedź pracodawcy.
  Ocena JMP: 7/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo