Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
ula b 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 19:15   

Będę próbować. U mnie minęło pół roku dopiero :)
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-11, 20:58   

Mam wątpliwości, jeśli termin porodu jest przed końcem umowy to wtedy umowa wygasa z dniem jej końca terminu i pracodawca jej po prostu nie przedłuża?
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-11, 22:27   

Tak a um placi Tobie wtedy zus bo nadal on Ci przysluguje.
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-12, 06:53   

sylwuńka, umowa w przypadku ciąży z marszu przedłuża się do dnia porodu więc nie ma się czym martwić :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-12, 18:20   

kluq ,ale termin porodu jest przed końcem umowy to znalazłam gdzieś ze do końca umowy urlop macierzyński a jak umowa wygaśnie to zasiłek wtedy
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-12, 20:51   

Dobrze czytalas, umowy nie przedłużają, macierzyński płaci Ci ZUS, a po macierzynskim możesz iść na zasiłek dla bezrobotnych. Wychowawczy Ci nie przysługuje, bo należy się tylko zatrudnionym.
 
     
tulipan11

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-17, 19:54   prosba o dane do zwolenienia

witam jakie dane muszą byc do zwolnienia, czy spisac z paragonu? jaki nip? czy musi byc nr sklepu?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-18, 15:06   

Nazwa firmy wystarczy.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
MamDosc4 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Maj 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2017-05-25, 10:01   Wypowiedzenie prawie 4 lata pracy

Ostatnio zaczęłam się rozglądać za nową pracą w innej branży, bo te 4 lata pracy to już stanowczo za dużo. Niemożność zaplanowania czegokolwiek na miesiąc, żadnego kursu, doszkalania się, 3/4 grafiku na popołudnia, brak możliwości rozwoju zadecydowały o tym, że chcę się zwolnić. Żałuję, że tego wcześniej nie zrobiłam ale moje poczucie wartości było tak niskie, że uważałam, że niemalże Pana Boga za nogi złapałam jak mnie zatrudnili...ehh głupia ja. No i do rzeczy. Byłam na rozmowie oceniam ją raczej pozytywnie i tutaj zonk bo dowiedziałam się, że mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia! Czy ktoś ma doświadczenie w temacie dogadania się z KR o ewentualnym skróceniu okresu wypowiedzenia? Na jaki by to mógłby być okres? Na KS nie mam raczej co liczyć. Rozważam też mocno zwolnienie się od tak nawet jeśli tfu tfu podziękują mi po tej rozmowie to miałabym 3 miesiące mocnego spięcia się w sobie na znalezienie nowej. Jak to by było wtedy z premiami, czy by mi przysługiwały? Słyszałam też kiedyś o możliwości wzięcia dodatkowego urlopu na szukanie pracy ale to było dawno i nie wiem czy to prawda. Kto ma doświadczenie w pracy na okresie wypowiedzenia? Czy jego prośby do grafiku były brane pod uwagę? Czy jeśli znalazłabym pracę np w ciągu 2 miesięcy to byłaby możliwość skrócenia okresu wypowiedzenia? Bardzo proszę o pomoc, podzielcie się swoim doświadczeniem w tym temacie :112:
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-25, 12:31   

1. I tak o to 3-miesięczne wypowiedzenie, które w ogóle ma być przywilejem pracownika, w szczególe okazuje mu się kulą u nogi.

2. Urlop na poszukiwanie pracy to jest wtedy, gdy pracodawca wypowie umowę.

3. A na tej rozmowie to pytali od kiedy możesz zacząć pracować?

4. Jak jesteś w Warszawie to spokojnie możesz wypowiadać umowę. Nawet jak przez 3 miesiące nie znajdziesz czegoś w nowej branży, to możesz spokojnie kontynuować szukanie pracy pracując w jakimś innym sklepie na umowie śmieciowej za mniejsze pieniądze niż w Biedronce, ale za to z 3-dniowym okresem wypowiedzenia i elastycznym grafikiem.
  Ocena JMP: 3/10
     
MamDosc4 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Maj 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-25, 12:49   

Tak pytali sie mnie o to. Generalnie jestem pozytywnej mysli. Ten ostatni punkt to miala byc ironia? ZKS mowil mi, KR nie powinien robic problemu z krotszym okresem ale nam ciagle bbrakuje ludzi... Ktos jeszcze moglby mi doradzic?
 
     
@owadzik2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 250
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-25, 14:08   

Jestem na wypowiedzeniu. Skorzystaj z porozumienia stron. Wtedy ustalacie do kiedy pracujesz. Ja się w taki sposób dogadałam. Powodzenia.
_________________
Ludzie sukcesu koncentrują się na szansach, przeciętni koncentrują się na przeszkodach
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-25, 16:57   

MamDosc4 napisał/a:
Tak pytali sie mnie o to. Generalnie jestem pozytywnej mysli. Ten ostatni punkt to miala byc ironia?


Nie. Taka "śmieciówka" to bardzo dobre zabezpieczenie na wypadek, gdyby poszukiwania pracy się przedłużyły, więc nie trzeba się obawiać, że nie znajdzie się pracy w przeciągu 3 miesięcy.
  Ocena JMP: 3/10
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-25, 19:59   

patogen123 napisał/a:
1. I tak o to 3-miesięczne wypowiedzenie, które w ogóle ma być przywilejem pracownika, w szczególe okazuje mu się kulą u nogi.


Okres wypowiedzienia to nie tylko przywilej pracownika, ale również pracodawcy bo on też dostaje określony czas na zatrudnienie i przeszkolenie nastepnego pracownika za tego zwolnionego, co w Biedronce nie jest niestety norma. To nie tak że wypowiedzenie ma służyc tylko pracownikowi, to również pomoc dla pracodawcy :)
  Ocena JMP: 2/10
     
~HeniekZ

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-26, 19:16   

U mnie w okolicy co rusz to słyszę, że to jakiś kasjer się zwalnia, to ZKS, to KS, coraz więcej ludzi ucieka. Teraz już to trudno dostać za porozumieniem stron, bo nie ma komu Cię zastąpić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo