Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CIAZA A WYPLATY
Autor Wiadomość
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 09:12   

Od razu idź na l4 i nie czekaj do maja. L4 płatne 100 procent.
Umowa przedłużona do dnia porodu.
Późniejsze świadczenia będzie płacił ZUS w jakiej kwocie to musisz poszukać warunki bo ja niestety nie pamiętam.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 09:19   

1.Wszystko zależy od kierownika rejonu i kierownika sklepu. Mogą przedłużyć ale mogą nie przedłużać. Umowę będziesz miała przedłużoną do dnia porodu a potem Macierzyński wypłacany z zus.
2.To twoje zdrowie i przyszłe dziecko, niech wypowiedzą się inne kobiety. Zastanów się czy bez stresu i wysiłku w ciązy dasz radę do czerwca ukrywać Ciąże.
3.Będziesz miałą wypłacane 100% wynagrodzenia do końca umowy)
4. Co miesiąc najpierw przynosisz zwolnienia lekarskie od ginekologa, Potem pod koniec ciąży możesz przejść a urlop macierzyński. na 12 miesięcy na 80% lub 6 miesięcy na 100% i 6 na 40%. Co do dorabiania w czasie urlopu Macierzyńskiego musisz dopytać.
Po zeskanowaniu aktu urodzenia dziecka otrzymasz od biedronki wyprawkę.
Tyle co wiem to napisałem ;)

A po urodzeniu Maluszka ojcu należy się 2 tyg ojcowskiego( nie mylić z tacieżyńskim)
 
     
paulina_biedra 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Kwi 2017
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 09:41   

Dzieki chlopaki za odpowiedzi ;)

A mam pytanie to teraz nie obowiazuje tak ze trzeba byc 3 miesiace w ciazy przed konczaca umowa?? czyli jak bym bym byla poczatek ciazy - koniec maja to i tak mam placone do konca urodzenia ??

i nie jest to problem ze przenioslam sie na inny sklep od kwietnia?
zebym nie dostala odpwoedzi ze musze miec przeprcowany miesiac?
kurde troche to skomplikowane.

Za 1.5tyg mam do ginekologa pomysle o tym l4 ale musze miec pewnosc ze placone bede miala do konca ciazy bo nie moge sobie tak pozwolic ze wezme teraz l4 a po zakonczeniu umowy nie dosc ze mi jej nie przedluza to zostane bez grosza. hmm.. dziwne to troche.
 
     
tarantula2013 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 09:48   

https://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/zatrudnianie_i_zwalnianie/533881,Przedluzenie-terminowej-umowy-o-prace-do-dnia-porodu.html
_________________
Cześć biedroneczki!!
 
     
paulina_biedra 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Kwi 2017
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 10:08   

tarantula dzieki za bardzo ciekawy artykul.

a powiedzcie mi tylko czy to nie jeste zaden pr5oblem ze przenioslam sie na inny sklep? nie musze na nim odbyc stosunku pracy minimum miesiac czasu?
 
     
~Graza89 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 03 Paź 2016
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 10:21   

paulina_biedra napisał/a:
tarantula dzieki za bardzo ciekawy artykul.

a powiedzcie mi tylko czy to nie jeste zaden pr5oblem ze przenioslam sie na inny sklep? nie musze na nim odbyc stosunku pracy minimum miesiac czasu?

Jesteś zatrudniona przez firmę, a nie przez sklep. Staż pracy odbywasz w firmie, a nie na sklepie. Nie ma różnicy na jakim sklepie wykonujesz pracę.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 11:26   

Ja tego nie rozumiem jakby mi kasjerka przyszła i powiedziała że jest w ciąży z miejsca wyslalbym do lekarza i na l4. Pracować w ciąży w tej firmie to jak od razu strzelić sobie kulkę w łeb. Najważniejsze jest nienarodzone dziecko by się dobrze rozwijało a nie co ludzie powiedzą
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 14:42   

brodacz1989 napisał/a:
Ja tego nie rozumiem jakby mi kasjerka przyszła i powiedziała że jest w ciąży z miejsca wyslalbym do lekarza i na l4. Pracować w ciąży w tej firmie to jak od razu strzelić sobie kulkę w łeb. Najważniejsze jest nienarodzone dziecko by się dobrze rozwijało a nie co ludzie powiedzą

Tu się z Tobą w 100% zgadzam.
Nie zastanawiaj się dziewczyno tylko idz na zwolnienie. Mi na urlopie macierzynskim przedluzyli umowe jesli bylas dobrym pracownikiem to byc moze Tobie też przedluza. A jak nie to trudno zus będzie tobie płacił, a dzieciątko jest ważniejsze od pracy, przynajmniej tak byc powinno.
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-19, 07:31   

A ja trochę rozumiem jej obawy.
Ma 2 opcje:
a) Ukrywać ciążę i liczyć, że w czerwcu przedłużą jej umowę na 3 lata i ma, że tak brzydko powiem "święty spokój" jeśli chodzi o stabilność finansową do końca ciąży i na macierzyńskim, a potem ewentualnie może ciągnąć jakieś L4, aż uzna, że chce wrócić do pracy.
b) Powiedzieć szefowi od razu i prawdopodobnie w dniu porodu rozwiążą z nią umowę i zostaje finansowo w czarnej dupie.

U nas na sklepie też dziewczyny czekały aż dostaną drugą umowę na 3 lata, a potem od razu zaciążały, każdy w końcu w okresie porodu i połogu chce mieć jako taką stabilizację finansową, a nie martwienie się z małym dzieckiem na ręku, że jest się bezrobotną.
 
     
#agata991 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 86
Skąd: śląskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-19, 08:09   

Mogą rozwiązać umowę z dniem porodu ale potem ma płacony przez rok czasu zasiłek macierzyński z ZUS-u. A zawsze po tym roku moga ja spowrotem przyjąć do biedronki albo może znaleźć inna prace :)
  Ocena JMP: 5/10
     
~Wariatka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-19, 10:35   

Jeśli dobrze się czujesz i nie chcesz jeszcze iść na zwolnienie to musisz dostarczyć zaświadczenie od lekarza ginekologa, że jesteś w ciąży i który tydzień najlepiej idź prywatnie bo państwowo wystawiają tak gdzieś w ósmym tygodniu. Z chwilą dostarczenia zaświadczenia jesteś chroniona, nie mogą Cię zwolnić. Umowę muszą przedłużyć do dnia porodu. Zwolnienie jest 100% płatne tylko zawsze sprawdzaj żeby była na zwolnieniu literka B bo mi kiedyś nie wpisała i było tylko 80% płatne.

[ Dodano: 2017-04-19, 11:44 ]
Jeszcze jedno, nic na gębę, że się tak wyrażę, nie mów nic o ciąży dopóki nie będziesz miała potwierdzenia od lekarza to znaczy tego zaświadczenia. W tej firmie różnie bywa zazwyczaj szybko pozbywają się problemu.
 
     
~pasek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-19, 11:16   

Ja zaszłam w ciążę na koniec lipca, a ostatnią umowę na czas określony miałam do końca marca kolejnego roku więc kończyła mi się jeszcze w czasie ciąży. Zwolnienie brałam od września a wcześniej powiedziałam na sklepie o ciąży i musiałam dać zaświadczenie od gina i jeszcze lekarz medycyny pracy musiał wyrazić zgodę na pracę w tym czasie póki nie wzięłam zwolnienia. Na sklepie powiedziałam bo bałam się że przy pracy jaka jest w Biedrze zwyczajnie coś się stanie maluchowi i to było najważniejsze a mój ginekolog po pierwszej wizycie zwolnienia mi nie wystawił. Umowę na czas nieokreślony przedłużyli mi w czasie zwolnienia ciążowego. Co do wyliczania wypłat to nie pomogę bo nie mogłam mieć wyliczone z ostatnich dwunastu miesięcy, bo część z tego miałam 3/4 etatu więc wyliczyli z wypłat które miałam już na całym etacie. Nie wiem czy jasno napisałam :) Nigdy nie usłyszałam złego słowa, nikt nie krytykował że chciałam mieć dziecko i zaszłam w ciążę, cały sklep bardzo wspierał i kibicował :) Kobiety w ciąży zwolnić nie mogą, umowa przedłuża się automatycznei do dnia porodu a potem możesz otrzymywać zasiłek z Zus, to się chyba Kosiniakowe nazywa..
_________________
Kto chce szuka sposobu kto nie chce szuka powodu...
 
     
~Wariatka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-19, 13:52   

Owszem może powiedzieć jeśli na tyle ufa ludziom z którymi pracuje, ale dla pracodawcy musi być papier.
 
     
interfann 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-25, 00:14   

brodacz1989 napisał/a:
Ja tego nie rozumiem jakby mi kasjerka przyszła i powiedziała że jest w ciąży z miejsca wyslalbym do lekarza i na l4. Pracować w ciąży w tej firmie to jak od razu strzelić sobie kulkę w łeb. Najważniejsze jest nienarodzone dziecko by się dobrze rozwijało a nie co ludzie powiedzą


U mnie na sklepie jest kasjerka która pracuje. Siedzi tylko na kasie. Rozliczam ją i od razu puszczam do domu nie czekając na koniec jej zmiany.
_________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-25, 20:02   

Przeciez jezeli pracuje na kasie to przekracza swoje normy transportowe...
  Ocena JMP: 6/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo