Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolna Niedziela
Autor Wiadomość
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-29, 22:57   

patogen123, :haha7: :haha7: :haha7:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-30, 04:56   

patogen123 napisał/a:
Mnie denerwuje, to że muszę mieć jedną niedzielę wolną, a co dopiero mówić o tym, że ktoś chce mnie "uszczęśliwiać" wszystkimi niedzielami wolnymi.

:szczena: :szczena: :szczena:
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2017-03-30, 06:57   

??

W poprzedniej pracy wolnej niedzieli potrzebowałem tylko wtedy, gdy chciałem wyjechać na cały weekend, a to się zdarzało o wiele rzadziej niż raz na miesiąc i bardzo chętnie pracowałem w każdą niedzielę bez wyjazdu, żeby mieć większą moc przy proszeniu o wolny dzień, który naprawdę potrzebowałem.

No i na pewno nie jestem osamotniony, jeżeli chodzi o osoby pracujące w handlu dla których brak pracy w niedzielę to będzie zmiana na gorsze.
  Ocena JMP: 3/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-30, 10:32   

patogen123 napisał/a:
??

W poprzedniej pracy wolnej niedzieli potrzebowałem tylko wtedy, gdy chciałem wyjechać na cały weekend, a to się zdarzało o wiele rzadziej niż raz na miesiąc i bardzo chętnie pracowałem w każdą niedzielę bez wyjazdu, żeby mieć większą moc przy proszeniu o wolny dzień, który naprawdę potrzebowałem.

No i na pewno nie jestem osamotniony, jeżeli chodzi o osoby pracujące w handlu dla których brak pracy w niedzielę to będzie zmiana na gorsze.


Człowieku, co Ty piszesz, chyba jesteś jakimś cyborgiem.
Każdy normalny, rodzinny osobnik chciałby jednak spędzić niedzielę w domu ze swoim ślubnym i pociechami, a nie na 12-godzinnej niedzielnej zmianie obsługując szczęśliwych i beztroskich klientów przesmradzającyh się na rodzinnym spacerku po Biedronce .^.

Ja choćby stawka niedzielna była nawet 4-krotnością normalnej tygodniowej stawki i tak wolałabym mieć wolny dzień.

Czasem mam dość tłumaczenia znajomym, że nas nie będzie na grillu, czy nie możemy się wybrać z nimi w góry czy na rower, bo od 10 do 22 jestem w niedzielę w pracy. I tak praktycznie co niedzielę :bu: A jak już się trafi jakaś wolna, to pada :lol:
 
     
Polaris95 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Trójmiasto
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2017-03-30, 11:08   

Ja jestem za tym, żeby na niedziele wprowadzić tylko osoby chętne + studentów. Tych drugich, wbrew temu co tutaj już ktoś pisał, znajdzie się wielu. Nie każdego studenta utrzymują rodzice, wielu z nich dorabia właśnie w handlu i dzięki temu się utrzymuje. Zabranie każdej niedzieli to już trzy/cztery dniówki mniej, a to dużo. Sama mam właśnie taką sytuację i się boję, że zakażą tego handlu. Z drugiej strony pamiętam jak nie studiowałam, a tylko pracowałam - wtedy owszem, ta niedziela by się przydała, wiec rozumiem pracowników.
Jeśli wprowadzą zakaz handlu w niedzielę, to zapewne w soboty będzie się w kolejkach stało pięć lat, patrząc na to, co ludzie robią przed wolnym trwającym jeden dzień :lol:

PS. I z tej smutnej strony, nie oszukujmy się, ale zakaz handlu będzie oznaczał, że wiele rodzin nie będzie miało jak ze sobą spędzić czasu, bo przecież "wycieczka" do galerii to ich jedyny stały punkt programu...
  Ocena JMP: 4/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-30, 11:17   

Nie oszukujmy się zakaz handlu nie wejdzie od stycznia 2018. Proces legislacyjny nowej ustawy trwa zbyt długo
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-30, 11:32   

Włodarz napisał/a:
Nie oszukujmy się zakaz handlu nie wejdzie od stycznia 2018. Proces legislacyjny nowej ustawy trwa zbyt długo



Ja myślę, że zakaz handlu w niedzielę w ogóle nie wejdzie w życie.
Rządzący co prawda uchodzą za bardzo religijnych, rodzinnych i chcą dzień święty święcić, ale jak przekalkulują, że z podatków braknie na ich sztandarowy program "500+" to zaczną inaczej śpiewać 8)
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-30, 22:18   

Coś będzie ale nie na takiej zasadzie jak proponowała solidarność bo to byłby całkowity paraliż węża dostaw i logistyki. Może jedna wolna niedziela z góry narzucona? Nie wiem ale mi się to widzi że coś będzie nie zrezygnują z tego za dużo potencjalnych głosów wyborczych.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-31, 08:02   

Biurowa napisał/a:
patogen123 napisał/a:
??

W poprzedniej pracy wolnej niedzieli potrzebowałem tylko wtedy, gdy chciałem wyjechać na cały weekend, a to się zdarzało o wiele rzadziej niż raz na miesiąc i bardzo chętnie pracowałem w każdą niedzielę bez wyjazdu, żeby mieć większą moc przy proszeniu o wolny dzień, który naprawdę potrzebowałem.

No i na pewno nie jestem osamotniony, jeżeli chodzi o osoby pracujące w handlu dla których brak pracy w niedzielę to będzie zmiana na gorsze.


Człowieku, co Ty piszesz, chyba jesteś jakimś cyborgiem.
Każdy normalny, rodzinny osobnik chciałby jednak spędzić niedzielę w domu ze swoim ślubnym i pociechami, a nie na 12-godzinnej niedzielnej zmianie obsługując szczęśliwych i beztroskich klientów przesmradzającyh się na rodzinnym spacerku po Biedronce .^.

Ja choćby stawka niedzielna była nawet 4-krotnością normalnej tygodniowej stawki i tak wolałabym mieć wolny dzień.

Czasem mam dość tłumaczenia znajomym, że nas nie będzie na grillu, czy nie możemy się wybrać z nimi w góry czy na rower, bo od 10 do 22 jestem w niedzielę w pracy. I tak praktycznie co niedzielę :bu: A jak już się trafi jakaś wolna, to pada :lol:


No to się dowiedziałem, że jestem nienormalny, dzięki.

Jak Ci nie odpowiada 12-godzinne obsługiwanie rodzin na niedzielnym spacerku po Biedronce to może , zamiast oczekiwać ustawy, która uprzykrzy życie innym pracownikom handlu, poszukaj sobie pracy w innym sklepie(o którą teraz będzie łatwo)? Ot, na przykład firmowe sklepy piekarń i zakładów mięsnych mają wolne niedziele, w soboty mają tylko poranną zmianę a w dni powszednie są otwarte do jakiejś 19, a nie 22, czyli nawet po wejściu tej nieszczęsnej ustawy będą lepszym od Biedronki rozwiązaniem dla kogoś kto wychowuje dzieci.
  Ocena JMP: 3/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-31, 09:46   

Ano mamy w mieście taką sieć sklepów firmowych jednej z piekarń.

Na umowie dostajesz 1/4 etatu a robisz dzień w dzień po 12h :lol:
Byznesmeny jepane :em29:

Prawda jest taka, że jak jakaś praca jest łatwa do zdobycia, to przeważnie jest do d.... ;)
A wszystkie stołki w urzędach już poobsadzali znajomymi, więc na chwilę obecną pozostaje Biedra.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-31, 10:14   

Biurowa napisał/a:
Ano mamy w mieście taką sieć sklepów firmowych jednej z piekarń.

Na umowie dostajesz 1/4 etatu a robisz dzień w dzień po 12h :lol:
Byznesmeny jepane :em29:

Prawda jest taka, że jak jakaś praca jest łatwa do zdobycia, to przeważnie jest do d.... ;)
A wszystkie stołki w urzędach już poobsadzali znajomymi, więc na chwilę obecną pozostaje Biedra.


1. Od takich biznesmenów to jest inspekcja pracy, a nie ustawa, która uprzykrzy życie ludziom, którzy potrzebują elastycznego grafiku.
2. To, że tak jest w jednej firmie to nie znaczy, że tak jest we wszystkich.
3. Praca w Biedronce jest tak łatwa do zdobycia, że łatwiejsza już być nie może.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo