Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2 dni opieki nad dzieckiem, do lat 14
Autor Wiadomość
@amelka99 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Wrz 2012
Posty: 145
Wysłany: 2017-02-23, 12:24   2 dni opieki nad dzieckiem, do lat 14

Sprawa dyskusyjna jak najbardziej tym, bardziej ze na mojej biedronce jest Pani kierownik i nie wyraza zgody na opieke w danym dniu na telefon. Staralam, sie przeszukac rozne strony internetowe na ten temat i jest tam roznie napisane . Jak jest u Was na biedronkach ? Ja zazwyczaj planowalam te 2 wolne dni ale nie zawsze tak sie da , wystatrczy wypadek losowy - telefon z szkoly , przedszkola i du...pa blada. Dlaczego ktos zmusza mnie do wziecia UZ zamiast opieki ktora mi sie prawnie nalezy .
_________________
”Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie!”
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-23, 12:47   

amelka99, prawnie nie może Ci odmówić. Zgłaszasz to i już ie nie ma że nie przyjmuje. Do tego nie wolno ks-om planować sobie tych dni samemu w grafikach.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-23, 14:49   

amelka99, wszystkie komentarze do tego przepisu z KP mówią że jeśli jest to możliwe to o potrzebie skorzystania z opieki powinnaś w miarę możliwości powiadomić wcześniej , jednak czasami zdarzają się sytuacje nagłe , faktem jest że tak jak napisał DarkSide, kierownik nie może Ci odmówić tego prawa a jak jest na sklepach ? różnie , jedni planują te dni tak jak urlop , inni nie korzystają , jeszcze innych sytuacja zmusza do nagłej opieki .
Nie musisz się godzić na uż , przynosisz wniosek o opiekę i kierownik musi go uwzględnić .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
bieronka2017

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 09:43   

Ciekawe czy w Łososinie będzie można w tym roku skorzystać z takiego urlopu??? w ubiegłym roku pracownice usłyszały,że nie mamy godzin a święta tuz tuż, albo,że ,,dziecko ma 10 lat to po co CI TAKI URLOP?,,
:boks:
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 10:04   

bieronka2017, a nie umiecie sobie z tym poradzić ?
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
bieronka2017

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 10:49   

Albo urlopu nie możemy wybrać, albo za godziny nie zapłacą. Zdarzylo się nawet,ze pracownik rano szedł na badania (bo kierowniczka robiąc porządki zorientowała się,że od dwóch miesięcy dany pracownik pracuje bez badań) a na 15 już musiał być w pracy. Takie rzeczy tylko w biedronce :#)
_________________
gabrie
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 14:31   

Cytat:
albo za godziny nie zapłacą


Nie wiem kto jest większym baranem, ks który wam tak mówi, czy wy którzy dajecie się szmacic i robić za murzynów na polu bawełny, radzę wziąć taka fajna książeczkę do rączki która nazywa się Kodeks pracy" i ja poczytać.
  Ocena JMP: 6/10
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 14:41   

bieronka2017 napisał/a:
Albo urlopu nie możemy wybrać, albo za godziny nie zapłacą. Zdarzylo się nawet,ze pracownik rano szedł na badania (bo kierowniczka robiąc porządki zorientowała się,że od dwóch miesięcy dany pracownik pracuje bez badań) a na 15 już musiał być w pracy. Takie rzeczy tylko w biedronce :#)


Wg mnie w tym drugim przypadku, zawalił Kierownik Operacji i Sprzedaży (KOS), bo raz na kwartał powinien przeprowadzić przegląd warunków pracy i ogarnąć ten temat, ale KS też ma dostęp w OHR do daty badań pracowników i raz na jakiś czas mógłby to sprawdzić.

Nie rozumiem tej pierwszej kwestii ? Urlopu wybrać nie możecie albo za godziny nie zapłacą ?
  Ocena JMP: 5/10
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 18:00   

piivko19 napisał/a:


Wg mnie w tym drugim przypadku, zawalił Kierownik Operacji i Sprzedaży (KOS), bo raz na kwartał powinien przeprowadzić przegląd warunków pracy i ogarnąć ten temat,


A teraz przypadkiem nie leży to w gesti KS?
  Ocena JMP: 2/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 18:08   

maniek19 napisał/a:
piivko19 napisał/a:


Wg mnie w tym drugim przypadku, zawalił Kierownik Operacji i Sprzedaży (KOS), bo raz na kwartał powinien przeprowadzić przegląd warunków pracy i ogarnąć ten temat,


A teraz przypadkiem nie leży to w gesti KS?


U mnie w styczniu robił to jeszcze KOS.
  Ocena JMP: 6/10
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-01, 08:13   

Dokładnie, u nas też robił to KOS.
  Ocena JMP: 5/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-09, 06:31   

U na KS w zeszłym roku wywiesił listę, gdzie należało wpisywać kiedy chce się opiekę na dziecko w 2017 r.
Na dole listy od razu zaznaczył, że opieki nie można brać w okresie wakacyjnym, ferii, świąt wielkanocnych i w okresie bożonarodzeniowym.

Czy to się trochę nie przeczy ze zdrowym rozsądkiem ? Zawsze wydawało mi się, że opiekę bierzemy gdy nasza pociecha zachoruje, bądź ma jakiś wypadek losowy, a nie planujemy ten dzień z rocznym wyprzedzeniem 8)
 
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-09, 08:45   

I najlepiej wziasc jak najszybciej zeby nie bylo opcji wziasc z nienacka!"Śmieszne"ale w wielu miejscach tak jest ;/
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-09, 12:12   

Biurowa napisał/a:
Zawsze wydawało mi się, że opiekę bierzemy gdy nasza pociecha zachoruje, bądź ma jakiś wypadek losowy, a nie planujemy ten dzień z rocznym wyprzedzeniem
Wiele osób zapomina o opiece i nie korzysta Więc chyba dobrze, że taki KS przypomina, aby te dwa dodatkowe dni nie przepadły? Plan zawsze możesz zmienić i skorzystać, kiedy bedzie Ci potrzebne, a jesli nie będzie, zyskujesz dodatkowe dni wolne.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-09, 21:42   

Biurowa napisał/a:
Na dole listy od razu zaznaczył, że opieki nie można brać w okresie wakacyjnym, ferii, świąt wielkanocnych i w okresie bożonarodzeniowym.

Zaznaczyć sobie może. Jak chcesz to zrób zdjęcie tego i to masz dowód do PIPu :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo