Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
urlopy
Autor Wiadomość
gosiulka 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 13
Wysłany: 2017-02-20, 00:18   urlopy

pracuje nie dawno czy mojemu synowi kierownik wstawil urlop zalegly bez pytania w niedziele czy mogl tak go wystawic chodzi mi dokladnie o niedziele
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-20, 05:00   

gosiulka, na niedziele nie daje się godzin urlopu. Miał pewnie dzień urlopu bez godzin. a dniami urlopu poza jednym dwutygodniowym kierownik sklepu może operować jak chce.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@owadzik2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 250
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-20, 06:07   

Pracujemy w takim systemie, że spokojnie można wstawić urlop w sobotę jak i w niedzielę
_________________
Ludzie sukcesu koncentrują się na szansach, przeciętni koncentrują się na przeszkodach
 
     
aga66 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-20, 09:28   

DarkSide napisał/a:
gosiulka, na niedziele nie daje się godzin urlopu. Miał pewnie dzień urlopu bez godzin. a dniami urlopu poza jednym dwutygodniowym kierownik sklepu może operować jak chce.

I jak to jest mam wstawiony urlop a on mi nie schodzi ze stanu dni urlopowych?Bo po co mi urlop na dzień bez godzin?
 
     
~Koszalinianin 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-20, 10:03   Re: urlopy

gosiulka napisał/a:
pracuje nie dawno czy mojemu synowi kierownik wstawil urlop zalegly bez pytania w niedziele czy mogl tak go wystawic chodzi mi dokladnie o niedziele


Urlop zaległy (limit z roku 2016 który pozostał do wykorzystania w 2017) może zostać wydany w dowolny dzień z zaplanowanym dniem pracy (w naszym systemie również w soboty i niedziele) i nawet jeżeli pracownik nie chce tego urlopu wykorzystać.

Krótko mówiąc pracodawca ma obowiązek wydać pracownikowi urlop zaległy w najbliższym możliwym czasie. Pracownik nie może "planować" sobie urlopu zaległego.
 
     
aga66 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-20, 11:32   

Jesli wstawiono mi urlop od soboty 7 do wtorku 17 stycznia to rozumiem że schodzi mi ze stanu 11 dni urlopu i w grafiku na te 11dni była zaplanowana praca - 88 godzin.Czyli na styczeń pozostaje do wypracowania 80 godzin?
 
     
kasiiiiunia

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-20, 11:45   

DarkSide napisał/a:
gosiulka, na niedziele nie daje się godzin urlopu. Miał pewnie dzień urlopu bez godzin. a dniami urlopu poza jednym dwutygodniowym kierownik sklepu może operować jak chce.


chodzi mi konkretnie o to 'dniami urlopu poza jednym dwutygodniowym' bo u nas na sklepie to kierownik ustala kiedy mamy urlopy i twierdzi że on ma takie prawo. była bym wdzięczna o jakieś regulacje prawne jeżeli nie ma racji. Ja wiem ze nie mogą wszyscy iść na urlop w jednym terminie bo sklep musi być czynny.
 
     
sarna

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-20, 11:49   

A do kiedy musza wydac zalegle urlopy ;)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-20, 18:13   

kasiiiiunia, fakty są takie że pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym- i to tyle na temat ustalania sobie terminów urlopu bez porozumienia z pracodawcą.
sarna, ustawowo do końca września roku następnego.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
szklankaaa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: mazowieckie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-27, 21:44   

u nas dwutygodniówki są wydawane tak jak Ks-owi pasuje i tak jak Kos każe , mi wstawiono 14 dni urlopu w lutym ...nie prosiłam o to nikt mnie o zdanie nie pytał i raczej nie mam prawa się nie zgodzić.Znaczy moge ale będzie to niemile widziane i oczywiście otrzymam info zwrotne że na pewno nie pójde na te dwa tygodnie wtedy kiedy chce,bo tak otwarcie powiedziano że w lecie nie ma dwutygodniówek :/ Mam ochote zgłosić to do PIP-u :p
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-27, 23:09   

Cytat:
Mam ochote zgłosić to do PIP-u :p


Przepraszam bardzo ale to jest tak ze oprócz UZ to pracodawca tak naprawdę dysponuje Twoim urlopem i jeżeli w planie urlopów miał ten urlop naniesiony to czy PIP czy nawet sam Andrzej Duda nic nie zdziała.
  Ocena JMP: 6/10
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-27, 23:59   

Terminy urlopów są ustalane przez pracodawcę w planie urlopów, przy uwzględnieniu wniosków pracowników lub – w razie nietworzenia planu urlopów – uzgadniane przez pracodawcę i pracownika na bieżąco. Od tych zasad są pewne wyjątki.

Pracodawca udziela:

części urlopu na żądanie pracownika (art. 1672 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy; dalej: k.p.),
na wniosek pracownicy (pracownika) – urlopu bezpośrednio po skorzystaniu z urlopów: macierzyńskiego, na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego, ojcowskiego (art. 163 § 3 k.p.).
Pracodawca może jednostronnie narzucić termin wykorzystania urlopu tylko w dwóch przypadkach:

w okresie wypowiedzenia umowy o pracę (art. 1671 k.p.),
do końca września następnego roku kalendarzowego, następującego po roku, w którym pracownik nabył prawo do urlopu – w odniesieniu do urlopu niewykorzystanego (tzw. urlopu zaległego).
 
     
szklankaaa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: mazowieckie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 11:53   

owszem dysponuje...w planach urlop mam w sierpniu w rzeczywistości ide w lutym.
A urlop jest dla pracownika czy dla pracodawcy Ja się pytam?

[ Dodano: 2017-02-28, 13:18 ]
Cytat:
Przepraszam bardzo ale to jest tak ze oprócz UZ to pracodawca tak naprawdę dysponuje Twoim urlopem i jeżeli w planie urlopów miał ten urlop naniesiony to czy PIP czy nawet sam Andrzej Duda nic nie zdziała.


..ale to jest tak że pracownik powinien sie z tym planem zapoznać
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 14:26   

Skiter1991 napisał/a:
ale to jest tak że pracownik powinien sie z tym planem zapoznać



Ty jak zastępca masz dostęp do tego planu 24/h więc w czym problem?
  Ocena JMP: 6/10
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 14:34   

U nas na sklepie część osób, która ma kilka dni zaległego i wymiar 26 dni obecnego, idzie na dwutygodniówki teraz - w lutym i marcu, a także nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szli według swoich planów, czyli latem.

szklankaaa - jesteś z-cą, więc ja nie widziałbym problemu odnośnie pójścia na uw w sezonie np. letnim, to powinno być dogadane w gronie kierowników. Większa szansa na pójście na uw jest w gronie kierowników niż kasjerów - tych pierwszych jest mniej i jest to wykonalne, że każdy będzie zadowolony. Ale to zależy od KS.
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo