Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nam proponuja nowe zwiazki solidarnosc80 ?
Autor Wiadomość
Robert J
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-27, 12:18   

W temacie podpisywania 500 plus bez wiedzy i zgody prezydium , przez przedstawiciela NSZZ S na spotkaniu komisji socjalnej, lub też powzięcia wiadomości i nie powiadomienia ówczesnego prezydium w osobie Agnieszki Górki-Skarbnika, Agnieszki Nowakowskiej -zastępcy przewodniczącego ,Rafała Wołoszyna-czlonka prezydium i komisji BHP , Katarzyny Machalicy -Skarbnika organizacji, i mnie, zresztą napisałem pismo w tej sprawie do MInisterstwa rodziny....... Cóż 500 plus dzieli pracowników, na tych za (biorących świadczenia ) i tych przeciw (na ogół nie biorących ) ,ale nie dzieli świata związkowego, a w przypadku Przewodniczącego Sekcji Handlu w tamtej "S" stanowisko jest jasne ;


Kod:
"Dziwi mnie ,że pracodawcy ,w ten sposób postępują, mam nadzieję , że wycofają się z tego procederu, przeciwko czemu protestują organizacje związkowe" Alfred BUjara przewodniczący sekcji handlu , prewodniczący komitetu "ograniczenie handlu w niedziele"dla Super expresu






I wbrew zapewnieniom konta oficjalnego w tym temacie , którego już nie mogę znaleźć na pewno nie jest tak ,że wliczanie 500 plus zwiększy beneficjentów, w postaci tych co nie mają 500 +, do korzystania z zapomogi w JMP z ZFŚS, gdyż szumnie zapowiedziane na tym forum podniesienie widełek do uprawnienia do zapomogi, nie zmienia sytuacji w obliczu obecnego zwiększonego wynagrodzenia podstawowego..........

[ Dodano: 2017-01-27, 12:35 ]
p.s. Basia 1969, w NSZZ Solidarność 80 takie sytuacje wyklucza uchwała , która nakazuje i dwa podpisy i powiadomienia wszystkich członków komisji zakładowej, oraz poprzedzone dyskusją z członkami związku w zamkniętej grupie ,na fb która istnieje....... pozdrawiam.Mam nadzieję ,że to co pisała oliwietta znalazło potwierdzenie medialne, a myślę że z pisania Pana Piotra A w innych postach zna tą osobę z pod nicku osobiście, na co wskazuje wytykanie z kim i o której rozmawiała przez telefon :) właśnie tego w naszym związku nie będzie...............
Więc co nam oferuje nowy związek? Uczyć się na błędach innych, tak robią mądrzy...teraz czekam tylko na hej larrikol :) icaly zas na skasowanie mi konta przez Bartka, bo pewne tematy medialne strasznie świeżbią klawiaturę...

[ Dodano: 2017-01-27, 12:41 ]
Cytat:
Stanowisko

Rada Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność stanowczo protestuje przeciwko podejmowanym przez pracodawców z branży handlu wielkopowierzchniowego próbom ograniczania świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych pracownikom korzystającym z programu „Rodzina 500+”.

Pracownicy handlu od lat należą do najgorzej opłacanych grup zawodowych w Polsce. Znaczna część z nich zalicza się do tzw. „biednych pracujących”, czyli osób, które pomimo pracy zarobkowej nie są w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb swoich rodzin. Nagminną praktyką stosowaną przez sieci handlowe jest zatrudnianie pracowników na niepełny etat, co jeszcze bardziej ogranicza i tak niewielkie wynagrodzenia tych osób.

Większość pracowników handlu wielkopowierzchniowego to kobiety, które łączą pracę zawodową z wychowaniem dzieci. Uruchomiony w ubiegłym roku rządowy program „Rodzina 500+” stanowi dla nich ogromne wsparcie. Świadczenie wychowawcze uzyskiwane z programu „Rodzina 500+” jest nieopodatkowane i nie stanowi dochodu w myśl przepisów podatkowych. Nie jest ono również wliczane do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej. Za absolutnie niedopuszczalne uważamy więc próby odbierania świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych pracownikom korzystających z programu „Rodzina 500+” . Takie postępowanie w naszej ocenie jest nie tylko niezgodne z prawem, ale również z podstawowymi normami moralnymi. Trudno bowiem inaczej określić pozbawianie pracowników należnych im świadczeń dlatego, że posiadają dzieci.

Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność informuje, że podejmie wszelkie przewidziane prawem działania wobec pracodawców ograniczających uprawnienia pracowników korzystających z programu „Rodzina 500”



Przewodniczący Krajowego
Sekretariatu Banków,
Handlu i Ubezpieczeń
NSZZ „Solidarność”
Alfred Bujara

Stanowisko Sekretariatu 26.01.2017


Więc ..... cóż....... mogę powiedzieć ,że drogi się nam rozeszły odnośnie rozumienia interesu pracowników.

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2017-01-31, 21:43 ]
Użytkownik usunięty na życzenie.
 
     
~oliwietta

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 50
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-03, 20:09   

na pewno nie oferują trwonienia kasy ludzi bo jak to jest ze jedni potrafią wybory zz zrobić w dużym mieście w trzy dni a inni robia trasy kilka razy przez trzy tygodnie po 500 km nie liczę hotelu diety i dalej nie zrobione a kasę się bierze ...wiec w solidarność 80 patrzy się na to ze często są to ciezko zarobione pieniążki ludzi i nie należy ich ot tak trwonic tylko wydawać z głową
 
     
basia1969 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-02-03, 20:59   

oliwietta napisał/a:
na pewno nie oferują trwonienia kasy ludzi bo jak to jest ze jedni potrafią wybory zz zrobić w dużym mieście w trzy dni a inni robia trasy kilka razy przez trzy tygodnie po 500 km nie liczę hotelu diety i dalej nie zrobione a kasę się bierze ...wiec w solidarność 80 patrzy się na to ze często są to ciezko zarobione pieniążki ludzi i nie należy ich ot tak trwonic tylko wydawać z głową


Oliwietta sama do niedawna gościłas w hotelach jako działacz zz, obiadki, kolecje itp. Przemierzałas Polske tam i z powrotem , kilometrówki, diety etc.. to była norma .I za to wszystko płaciliście pieniędzmi ze składek członków. Wiec jak czytam Twoje wypowiedzi to widze że poziom hipokryzji sięgnał dna, więc lepiej nie wypowoadaj sie na tematy w których mozesz sobie cos zarzucić..Można łatwo ocenić wypowiedzi Twoje i innych byłych działaczy S którzy teraz zwykła demegogią chca się wybielić i zrobic nowe otwarcie S80 , ale to i tak niewiele zmieni....
  Ocena JMP: 4/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-03, 21:06   

oliwietta, basia1969 jesteście już nudne jak flaki z olejem. Tak samo nudne jak te całe zz. Pluć sobie w twarz i nic więcej to ostatnio wam wychodzi idealnie. Widać że dużo skill pointów w to zainwestowałyście ;]
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
~oliwietta

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 50
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-04, 00:01   

no i tu akurat zonk, bo w większości jeździłam za swoje ,w hotelu jak musiałam i nie tygodniami,tylko byle jak najkrocej,i przyznaje to całe zz jest do niczego dlatego mnie w tym nie ma ..Marnotrawienie kasy.czasu ludzi mamienie głodnego chlebem.zwykły członek tego zz nie wie nic .nie wie jakie wpływy na co idzie jego kasa jaka jest działalność niby zz i co podpisuje niby dla jego dobra ,gdzie co rusz zamiast stać na straży dobra pracownika ,jeszcze mu dokłada...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo