Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ciąża podczas urlopu wychowawczego
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-13, 21:09   

Paula7351, skoro pierwsze zwolnienie dostarczyłaś w październiku i pani w kadrach twierdzi że sklep nie może przetrzymywać dokumentów to nie pozwól żeby ktoś mówił że coś kombinujesz , po pierwsze na zwolnieniu jest data i okres na ile zostało wystawione więc to nie Twoje zaniedbanie że kadry dostały zl i zaświadczenie dopiero w listopadzie , po drugie nie masz obowiązku kontaktować się z "regionalnym" , w jakim celu miałabyś to robić ? Jak najbardziej należą Ci się pieniądze , dostarczyłaś zwolnienie , mają je w kadrach a to jest podstawa do wypłaty , ktoś tu czegoś nie dopilnował a teraz winą obarcza się Ciebie , nie pozwól na to .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~magdula052 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 14 Gru 2011
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-13, 21:45   

Mi to wygląda na niedopełnienie obowiązków kierownika sklepu który powinien nanieść odpowiednie absencje, a niestety często sie zdarza że dokumenty nie są w pore dostarczane do kadr ze sklepów. Ty ewidentnie w odpowiednim czasie złożyłaś dokumenty jakie należy. Walcz o swoje, kasa ci sie bezwzględnie należy od 1 dnia zl, to pewne.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-14, 01:06   

Paula w stanowisku pracy masz napisane kto jest twoim przełożonym i z nim się kontaktujesz ze wszystkimi sprawami. Twoim przełożonym jest kierownik sklepu bądź jego zastępca a to że jakaś pani powiedziała że miałaś się kontaktować z kr to jawnie trzeba było jej powiedzieć że ks jest moim przełożonym a nie kr. Bez pierd ty nie musisz mieć numeru do swojego kr bo nie jest on twoim przełożonym. Albo ktoś na sklepie dał ciała i nie poskanował dokumentów za co powinien zostać nadziany na pal lub źle napisałaś rezygnację z wychowawczego. Ty swoje obowiązki dopełniłaś napisałaś rezygnację przyniosłaś l4 i zaświadczenie więc dzwoń do kadr i opierdol ich to że ktoś nie dopełnił swoich obowiązków to nie twój problem. Kasę dostaniesz jak tylko rozwiążesz ten problem.

Wiecie że wszystkie korporacje międzynarodowe mają np kadry na kilka państw jedynie jeśli maja oddział w pl to tutaj zakładają specjalnie dział kadr dla polskich pracowników bo nasze prawo jest tak popierd że ktoś z zagranicy nie jest w stanie go pojąć... musi być polska kadrowa bo inaczej jest kaszana. Brawo biurokracja ;]
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Paula7351 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-14, 07:05   

Dziekuje za wyczerpujące odpowiedzi. Dziś pojadę do sklepu i postaram się to wyjaśnić. Później dam znac co i jak.

[ Dodano: 2016-12-14, 14:08 ]
No wiec tak.
Pojechałam do sklepu ale nie było tej kierwniczki tylko inna.
Wiec przedstawiam się mowie w jakiej sprawie jestem a Ona ze wie, o co chodzi bo wczoraj wydzwanialy kadry oraz KR do sklepu i rozmawiały w mojej sprawie z kierowniczka u której składałam papiery.
Ta Pani z którą dziś rozmawiałam powiedziała, że ona nie wie czy to był błąd systemu ze te moje dokumenty doszły w listopadzie czy to był błąd kierwniczki. Powiedziała tez żebym się nie martwic się o pieniądze bo jak sprawa się wyjaśni to wyślą mi wyrównanie. A kierowniczka robi wszystko aby zakończyć ta sprawę pozytywnie.
 
     
frytka9977 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 24 Maj 2017
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-24, 12:25   

Kochani pomóżcie jak napisać taką rezygnację
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-24, 12:52   

frytka9977, https://kadry.infor.pl/urlopy/wychowawczy/747058,2,Rezygnacja-z-urlopu-wychowawczego-wzor-oswiadczenia.html :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
pati9

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-31, 15:56   

Hejka,

a ktoś wie czy po powrocie z wychowawczego w pierwszym dniu przedstawiając l4 należały się wyższa pensja?,tzn.którą teoretycznie ja nabyłam jako stażowe po trzech latach na stanowisku?czy muszę fizycznie wrócić do pracy,żeby otrzymać aneks?

Pomóżcie :(

Z góry dziękuję za odpowiedz :D :*
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-01, 00:44   

Na L4 ogólnie jest niższa więc jaki w tym sens ???
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-01, 10:25   

Ile razy to już napisano... na L4 dostajesz wynagrodzenie wyliczone ze średniej z Twoich przelewów. Więc idąc od razu na L4, dostajesz wynagrodzenie zbliżone do tego, jakie miałas wczesniej na L4, a później na macierzyńskim. Jak chcesz troche je podwyższyć, to musisz kilka miesięcy przepracować.
 
     
pati9

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-01, 13:52   

Larrikol napisał/a:
Ile razy to już napisano... na L4 dostajesz wynagrodzenie wyliczone ze średniej z Twoich przelewów. Więc idąc od razu na L4, dostajesz wynagrodzenie zbliżone do tego, jakie miałas wczesniej na L4, a później na macierzyńskim. Jak chcesz troche je podwyższyć, to musisz kilka miesięcy przepracować.



Może zle zadałam pytanie-chodzi o zl z kodem B

...czytałam gdzieś na forum prawnym,że jeżeli wraca się z wychowawczego to zasiłek chorobowy jest wyliczany na nowo z tego co na umowie i nie jest taka sama podstawa jak w wypadku pierwszej ciąży.Chodzi mi tylko o to aby ktoś podpowiedział mi czy jeżeli na wychowawczym dostałam podwyżkę,to czy muszę fizycznie wrócić do pracy i podpisać aneks,aby ta nowa podstawa z aneksu była brana do wyliczenia zasiłku chorobowego?,czy też jest także jest to naliczane z "automatu"?
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-01, 22:23   

Aneksu nie trzeba podpisywać, on i tak wchodzi w życie
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-01, 22:41   

Może się mylę, ale wszędzie gdzie nie zagladne, czytam że wysokość zasiłku chorobowego, naliczana jest że średniego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy, poprzedzających niezdolność do pracy. Twoja niezdolnosc do pracy wystąpiła przy okazji pierwszej ciąży.
https://www.prawozus.pl/c...8,material.html
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-01, 23:33   

Dokładnie tak jest. Do czasu realnego powrotu do pracy w wypłacie praktycznie nic się nie zmieni.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
janosik8713

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-05, 18:12   

Pomóżcie chce napisac rezygnacje z wychowawczego... Jestem w 8 tygodniu i nie wiem czy nie poczekać jeszcze
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-05, 18:55   

janosik8713 pomyśl gdzie można znaleźć takie wnioski... myślenie nie boli ;]










wpisujesz na stronie google.pl wniosek o rezygnacje z urlopu wychowawczego i wyświetli ci się od groma stron...
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo