Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-02, 20:49   

U nas jedna zks tak zrobiła ale rozmawiała o tym z KR
 
     
kashmira87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 21 Lis 2016
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2016-11-21, 12:30   Wypowiedzenie

Witam nie wiedziałam w którym temacie napisać więc jeżeli jest zły przepraszam. Od dnia 25 maja jest pracownikiem biedronki ale mam juz serdecznie dosc tej pracy oraz ile nerwow mnie ona kosztuje takze postanowilam ze zloze wypowiedzenie i oto moje pytanie. Za 3 dni mija mi 6 miesięcy od zatrudnienia po tym dniu okres wypowiedzenia bedzie wynosil 1 miesiac (jezeli dobrze licze) jak sie dowiedzialam wypowiedzenie jest brane pod uwage od niedzieli czyli jezeli jutro zloze wypowiedzenie to moj okres wypowiedzenia bedzie wynosil w koncu 2 tygodnie czy 1 miesiac? A jezeli miesiac to bede musiala pracowac do 31 grudnia? Przepraszam ale troche sie w tym gubie oraz przepraszam za brak przecinkow ale mam zepsuty przycisk od niego.
  Ocena JMP: 3/10
     
~Onnaa88 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 44
Skąd: Brak
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-23, 12:14   

Witam
Moja umowa wygasła pod koniec października,dostałam też na początku listopada świadectwo pracy.
Niby są tam wyszczególnione dni urlopu ale dostałam za cały miesiąc chorobowego 1040 zł niby wraz z wypłaconym urlopem który wynosił 2 dni chyba coś mało tej wypłaty?
Pracowałam na 3/4 etatu,czy to możliwe,że dostane za ten urlop wypłatę w grudniu?Czy jak dostałam już świadectwo pracy to wszystko zostało mi wypłacone?
  Ocena JMP: 10/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-23, 14:52   

2 dni urlopu to żadne kokosy, dodatkowo na L4 płacone masz tylko 80% wynagrodzenia, więc nie wiem czy to takie dziwne. W listopadzie dostałaś ostatnie wynagrodzenie, a wraz z nim wszystkie należne pieniądze.
 
     
~pacynka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Lis 2016
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-01, 07:31   

Witam, prosze o poradę. Umowę mam do końca br, obcnie jestem na macierzyńskim, wypowiedzenie powinnam dawno juz mieć, a tu cisza, jak sie do tego odnieść, czy w kadrach powiedzą mi co i jak?
 
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-01, 08:16   

Jeśli kończy ci sie umowa to nie dostaniesz wypowiedzenia tylko umowa automatycznie sie rozwiąże!Mogą cie o tym poinformować nawet tydzień przed koncem umowy!Na macirzynskim świadectwo pracy wysyłają do domu!
 
     
~pacynka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Lis 2016
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-01, 09:02   

olka3008 napisał/a:
Jeśli kończy ci sie umowa to nie dostaniesz wypowiedzenia tylko umowa automatycznie sie rozwiąże!Mogą cie o tym poinformować nawet tydzień przed koncem umowy!Na macirzynskim świadectwo pracy wysyłają do domu!

A co z miesiacznym okresem wypowiedzenia? czy w tym przypadku ono mnie nie obowiązuje?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-01, 09:51   

Nie obowiązuje ponieważ umowa kończy się w swoim terminie , chociaż jest jeszcze taka możliwość że dostaniesz kolejną .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~pacynka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Lis 2016
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-01, 10:36   

Dzieki za odpowiedź, dla pewnosci zadzwoniłam do kadr, tam potwierdzono, że dobrze mi doradziłyście ;)
 
     
marian5431

Stanowisko:
klient

Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-22, 09:47   

zus jak się drowie to będzie niezdrowo
 
     
Fokusik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2017-03-10, 16:00   L4, Wypowiedzenie i.t.p

Witajcie.

Proszę o doradzenie co zrobić.

Pracuję w Biedronce 3 lata (to już całkiem niedługo). Od miesiąca jestem na L-4, schorzenie
G-54. Ze względu na stan kręgosłupa (przepuklina) nie wracam do pracy na stanowisko kasjer - sprzedawca, gdyż czeka mnie tylko operacja, a ból nie pozwala funkcjonować. Poza tym tym jestem w trakcje rehabilitacji i przewlekłego leczenia i mam przeciwskazania do dźwigania od neurochirurga powyżej 5 kg. Nie chcę składać wypowiedzenia, ponieważ nie z mojej winy to nastąpiło. Po zwolnieniu lekarskim zamierzam udać się do lekarza medycyny pracy, który raczej nie wierzę ze dopuści mnie do pracy. W związku z tym biedronka nie znajdzie dla mnie innego stanowiska pracy i otrzymam wypowiedzenie bez świadczenia pracy z winy pracodawcy. Czy orzeczenie lekarza medycyny pracy dyskfalifikuje mnie na zawsze w podjęciu pracy gdzie trzeba cokolwiek dźwigać. Czy na świadectwie jest przyczyna zwolnienia. Nie chcę sama się zwalniać bo przez okres trzech miesięcy nie dostanę zasiłku dla bezrobotnych, a nie wiem czy od razu znajdę pracę. Czy dadzą mi ekwiwalent za urlop czy wstawią w okresie wypowiedzenia. No i należą mi się jeszcze dni na poszukiwanie pracy.


Jakie są za a jakie przeciw temu co wybiorę. :)
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-10, 16:40   

Zwolnienie lekarskie mozesz ciagnac 182 dni a pozniej mozesz przejsc na swiadczenie rehabilitacyjne ale nie dluzsze niz 12 miesiecy jezeli choroba nie pozwala tobie wrocic to mozesz tak to rozwiazac. Pracy dla ciebie z takim orzeczeniem niestety nie bedzie w biedronce, nawet siedzac na kasie musisz dzwignac chocazby zgrzewke wody
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-15, 11:40   

No chyba, że zatrudni się jako ochrona :#) >:D :lol:
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2017-03-15, 11:44   

Biurowa napisał/a:
No chyba, że zatrudni się jako ochrona :#) >:D :lol:

A to tez jakis sposob na zycie jest :yeah:
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-16, 12:21   

ciągnij L4 jak najdłużej dla biedronki jest tylko numer sap,a wiadomo że w biedrze trzeba dziwigać
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo