Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WIDEŁKI NA BONY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
Autor Wiadomość
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-26, 16:15   

Mimo tego ze dostaję nizsza kwotę bo mam wyższy dochód ,nie jestem zła .Uczciwie podałam zarobki i śpie spokojnie a Ci co maja wiecej bonów niech mają .Różnica nie jest jakas masakryczna zeby zazdrościć. U mojego męża od zawsze bony są zależne od dochodu wiec zadna to nowina ,ze tak jest.
 
     
kate9999

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-26, 19:00   

Nie może byc po równo bo tak mówi kodeks pracy a nie przepisy biedronki to samo dotyczy grafiku na miesiąc a nie na tydzień. :)
 
     
mrowka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Mar 2012
Posty: 2
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-26, 19:00   

Nie zgadzam się aby bony na święta też były zróżnicowane od dochodów.Jestem samotną osobą,która sama musi wszystkie opłaty zapłacić i niestety na życie nie zostaje za dużo to chociaż myślałam że na święta nie będzie różnic.Znam "samotne matki"z 2 dzieci które biorą 500plus i żyją z partnerami którzy też mają dochody ale w oświadczeniach tego nie ujawniają dostają zapomogi i to jest sprawiedliwe.Ja niestety zapomogi nie dostanę bo za duży mam dochód śmiechu warte!
 
     
~lenka32 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 34
2 UP 2 DOWN
Wysłany: 2016-10-26, 20:12   

witam na forum. Jestem z Gdańska. Czytam co wyrabia ten A. Masakra. Jestem w nowych związkach. W zeszłym tygodniu były wybory. I wczoraj się dopytałam. To ten A., prezes związków podpisuje. Nikt inny nic nie wie. I on podpisał co dwa lata temu nie dostałam bonu. Na te święta. Nawet nie wiedziałam ale jest to pismo. Na ich stronach. Wtedy podpisał . Teraz też sam. Niby te bony i na pewno to 500 plus. Sama nie mam . I mnie nie obchodzi. Ale czemu przez tego prezesa, kierownica ma decydować czy mi podpisze pożyczkę? Albo to pewnie taki prezes jak z koziej d.y trąbka. Acha i jeszcze jedno mi się przypomniało . Związki są winne ,i się pewnie zgodziły kiedyś na to liczenie dochodu. Moja pensja brutto ? A co mi te 1300 co zabierają na podatki do garnka włożę? Jak ktoś pisał. Mieszkam sama i wynajmuje. Pomagam rodzicom jak mogę. A zapomogi nie dostanę. Bo się liczy to co na papierku a nie na koncie. A co ja winna ,że panna?
Panie Prezesie Solidarności wstyd. Dobrze że tam są inni ludzie. Normalni. Ale nie długo odejdą. I dobrze. Wyjdzie kiedyś kim Pan jest. Kłamca, i robi Pan wbrew ludziom. I w Pana związkach nikt nic nie wie. Co Pan na tych komisjach podpisuje. Pan sam nie wie. Czytałam ostatnio. Pani dyrektor Panu powiedziała co myśli . Pan podpisał i Pan nie wie? Alzheimer czy pełne konto ? Jak ktoś chce być w uczciwym związku to pisać. U nas składki małe i każdy będzie wiedział gdzie idą.
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2016-10-26, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-10-26, 21:14   

Kobieto to nie temat na Twoje wywody na temat pana A. Kolejne związki mogą być tak samo pomocne jak obecne, zawsze jest więcej reklamy niż działania.
Ustawa mówi, że ma być podział na progi dochodowe to jest więc chyba dobrze a zapomogi są dla najuboższych więc też nie rozumie skąd pretensje.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-26, 22:42   

Kluq Pani może nie potrzebnie wychyla się przed szereg z jakimiś związkami zawodowymi. Jak się ujawnią porozmawiajmy Ale ma rację. Też mi się wydaję że Ani alimenty Ani świadczenia socjalne Ani też świadczenia socjalne nie powinny być ujęte jako dochód. KTO TO KIEDYŚ PODPISAŁ NIE WIEM. JA nie. I nie chce by ktoś mnie łączył z Panem A... i to nie prezes a zwykły reprezentant związku czyli przewodniczący. Parafrazując ze sklepu pochodzi na sklep powróci co do weny twórczej wspomnę o nie wysłanym piśmie do pracodawcy gdzie Proponował 5% PODWYŻKI PO 5 LATACH CZYMI MNIEJ NIŻ PRACOaWNIK NA PO 3 LATACH. I INNE DEBILSTWA.może zbyt długo jest po za sklepem. Nie podoba mi się że Wifedłki od pensji brutto to jak mierzenie ch..... z jajami.O.D. mi wywody Pani nie wiem Kelly nie przeszkadzają ( nie moge teraz podejrzeć niku). Podałem widelki bo dowiedziałem się z 3-Diego źródła i wk... mnie ze robi się di chce. Nagle mamy próg 8 tys może był oczym nikt wczesniej nie wiedział? P.s. Carrefour nie uwzględnia świadczeń socjalnych alimentów czy dochody brutto na członka rodziny. Podział jest jasny do 2000 wypłaty pony 350 powyżej 300
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 09:29   

qweerty, ale my nie pracujemy w innej firmie tylko w Biedronce to raz. Dwa teraz nie chcesz aby Cie ktoś z nim kojarzył ale o ile mnie pamięć nie myli to Ty właśnie zarzucałeś tu na forum firmie, że wydaje kasę nie stosując się do ustawy więc jest jak chciałeś a, że potem nie poszło Ci po drodze z panem A to teraz są kolejne pretensje. Jak dla mnie progi to nic złego i to, że raz czy dwa razy w roku osoby mające mniej powinny odstać więcej tym bardziej jest ok. A co do wliczania świadczeń to prócz 500+ wszystko inne świadczenia wszędzie też się wlicza od lat i nikt jakoś nie ma z tym problemu. Mało tego, progi dochodowe w Mops są tak niskie, że aby tam coś dostać to trzeba autentycznie głodować, bo wliczają dosłownie wszystko. Nawet dodatek mieszkaniowy jest tam dochodem.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~stoneczka1990 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 30
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 11:06   

Mnie tez nie podoba ten caly prog... kurcze czemu moje kierowniczki maja dostac mniej skoro zapirprzaja tak samo jak wszyscy. U nas jest fajna ekipa i troche przykro bedzie sie tym cieszyc. Mogliby chociaz na swieta nie wyrozniac... dac mniej ale rowno...
_________________
Co by nie było to i tak jest dobrze...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-27, 12:36   

kluq nadal umiejętnie omijasz temat liczenia kwot brutto do dochodu.MOPS wpisujesz netto, 500 plus i alimenty też. I faktycznie teraz mnie zastanawia po wpisie tej dziewczyny ten fakt, jak to jest. Brutto mam grubo ponad 4 tysiące ........ ale netto grubo poniżej 3 tysięcy......... ale liczy mi się dochód z podatkiem składkami ZUS itp. Zgodnie z ustawą należy prawidłowo ustalić dochód pracownika" Mój dochód to co na koncie. Oczywiście stosowanie progów zgodnie z ustawą to jedno. A ustalenie widełek ma charakter dowolny. Szkoda, że osoba biorąca udział w komisjach socjalnych podpisuje co chce i robi co chce czym łamie statut własnej organizacji. Pracodawcę nie interesuje statut i konieczność dwóch podpisów. Ale to niuanse. Ważniejsze jest to ,że należy patrzeć na potrzeby pracowników a nie własne 4 litery i jak wspomniała koleżanka z Gdańska już cuda na kiju podpisywał. Policzył ,że 3 tysiące brutto to sporo , bo patrzył przez własny pryzmat swojej osoby. Zapomniał ,że są ludzie młodzi , i wielu z NICH PRZEZ NIEGO NIE DOSTAŁO BONU NA ŚWIĘTA.
Zróbmy widełki -przed świętami każdy równo zapierd........ na centrum , czy na sklepie. Zróbmy dla pracowników fizycznych jeden próg >>>>5000 zł 500 zł powyżej 5000 150 zł i będzie ok. A teraz pytanie -skoro dajemy 100 zł temu z 8 tyś brutto to może 50 zł z 9000 brutto czy 25 zł tym z 10,000 brutto? Czemu się ograniczać

Zamiast podpisywać wszystko co mu się podsunie niech może zawalczy o zniesienie wliczania :
-PENSJI BRUTTO ZAMIAST NETTO
-ZNIESIENIA DOLICZENIA ŚWIADCZEŃ MOPS, ZWŁASZCZA POMOCOWYCH JAK ŚWIADCZENIA REHABILITACYJNE CZY OPIEKUŃCZE
-OGRANICZENIA WNIOSKU DO PODPISANIA PRZEZ KS A NIE OCENY CZY MÓWI PRAWDĘ, NIKT NIKOMU NIE SIEDZI W DOMU
-WYŁĄCZENIA ŚWIADCZEŃ ALIMENTACYJNYCH


KLUQ może koleżanka ma rację. Może nowy związek jeśli powstał zajmie się tymi problemami .Omijam chwilowo sprawę 500 plus ale zdjęcie innych świadczeń wydaje mi się logiczne. A jak się jakiś związek zajmie takimi problemami to chętnie zmienię barwy bo w końcu trzeba być za ludźmi . I jeszcze jedno. Carrefour ma jasny podział na święta . Bez dziwnych wyliczeń brutto. Zmiana procedury to zmiana załącznika do regulaminu świadczeń socjalnych. A zapewne chociaż jedna komisja nie została poinformowana. Komisja socjalna jest od rozpatrywania wniosków a nie zmian regulaminów. Decydują komisje zakładowe a nie pseudo działacze.
[/b]
 
     
@etaba 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 310
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 16:37   

Ja może przedstawię to inaczej. Mam większą rodzinę i to co otrzymam w bonie nie jest tylko dla mnie, ale dla całej mojej rodziny. Np osoba z jednym dzieckiem kupi ileś tam produktów- ja na moją rodzinę potrzebuję więcej. Tak samo z prezentami - nie jeden ale trzy. I te prezenty wcale nie będą jakieś wyszukane. A dodatek wychowawczy jest dla dziecka: odzież, okulary, dentysta, lekarstwa i podręczniki to też kosztuje. Sami wiecie, że dzieci często chorują przedtem były sytuacje, że musiałam pożyczać po rodzinie teraz mam spokojną duszę, że na podstawowe sprawy starczy mi pieniędzy. I jeżeli doliczę to 500+ to i tak mam około 1300 brutto na jedną osobę . Ale dajemy sobie radę, cieszę się, że mam dzieci , one są dla mnie wszystkim, a w domu jest wesoło. :D
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 16:54   

Czegos tu nie rozumię staracie sie o dzieci bo Je kochacie a teraz płaczecie ,ze buty ,lekarz itd.Macie 500+ rodzinne i cholera wie co jeszcze i ciagle mało i mało. Wiem ,ze zostane zlinczowana ale jest wolnosc słowa.Ja mam jedno dziecko i nie mam zadnych dodatkowych pieniedzy i nizsze bony i nie stekam
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 17:30   

Ja mam 3 dzieci i nie stękam ale wiem dobrze, że nie wszyscy są obrotni, nie wszyscy mają to szczęście i wychowują dzieci w pełnej rodzinie, nie wszyscy mają kogoś do pomocy i nie wszystkie dzieci są zdrowe itp. Trochę więcej empatii i patrzenia dalej niż na swój własny tyłek a świat będzie piękniejszy.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 17:53   

Wiele przeszłam w zyciu, wiec nie pisz ze widze tylko swój tyłek . Sama musiałam dac rade pracowałam po 12 godzin bez wolnego,premii i bonów. I nie uwazałam ze mi sie wszystko nalezy
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 17:56   

celina no fakt jakaś wyjątkowa jesteś :D
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 18:01   

Nie jestem wyjatkowa tylko doceniam bo teraz mam lepiej .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo